Sümer Yazıtlarındaki Sır: Anunnakiler

Eylül 12, 2020
Sümer Yazıtlarındaki Sır: Anunnakiler

Anunnakiler, Sümer metinlerinde bulunan ve günümüzde genelde görmezden gelinen bir olgudur. Sümer metinleri, Yunan ve Roma mitolojilerinin kaynağını oluşturur ve çok çok eski bir dönemde yazılmasına rağmen çok engin bilgileri içinde barındırır. 

Metinlerde söz edilen Anunnakiler ve onların yaradılış sırları, dini metinlerin birçoğunda görülenlerle oldukça benzer. Anunnakilerin dünyayı ve dünyada yaşaması için insan ırkını yarattığını betimleyen birçok metin, oldukça detaylı şekilde Sümer yazıtlarında mevcut. 

Kimdir Bu Anunnakiler?

Anunnaki, dönem inancına göre insanların yaratıcıları olarak görülüyor ve bu tanrılar, (inanca göre) uzunca bir zaman önce dünyayı terk etti ve bir gün dünyaya geri dönecekler. Aslında dünya genelinde inanılan dinlerin birçoğunda, tanrılar genelde dünyayı terk etmiştir ve gelecekte geri dönecektir. Sümer yazıtları üzerinde araştırmalar yürüten bazı ilgililere göre, “Anunnakiler geçmişte yaptıkları bazı hataları düzeltmek için dünyaya geri dönecek.” ibareleri metinlerde yer alıyor. 

Araştırmacıların iddialarından biri de Anunnakilerin,  içinde bulunduğumuz dönemde dünyaya dönebileceği yönünde. Sümer mitolojisine göre Anunnakiler iyi ve kötü tanrı/tanrıçalardan oluşan spiritüel bir grup. 

Birçok Afrika medeniyetine göre, dünya dışı birçok varlığın binlerce yıldır dünyaya gelip gittiği yönünde inançlar var. Anlatılana göre, yıldızlardan gelen bazı dünya ziyaretçileri, altın gibi kaynakların çıkarılması için köleler yaratıyorlar. Bu bahsi edilen ziyaretçi tanrıların ütopik bir yer olan Niburu’dan geldiği söyleniyor. 

Gezegenimiz, birçok eski medeniyete göre “Marduk” adıyla bilinir ve Sümerlere göre, Niburu adlı ütopik yerdeki bir yıl; dünyadaki 3.500 yıla denk geliyor. Niburu adlı gezegenin varlığı ise net olarak bilinmese de Güneş sistemimizin dışarısında, yaşam bulunan ve işleyişiyle muazzam bir gezegenin bulunduğunu gösteren birçok veri bulunuyor. Gezegene şimdilik bilimsel adıyla “Planet X” deniyor. 

Yazıtlarda Yer Alan Niburu Hakkında İddialar

Geçtiğimiz yıllarda bazı Japon araştırmacılar, bazı hesaplar sonucunda; dünyanın boyutunun yüzde 60’ı kadar büyüklüğü olan ve güneş sisteminin dışında bulunan bir gezegenin varlığı ortaya atıldı. Bu gezegenin Niburu olabileceği iddia ediliyor.

Kazakistan’da araştırmalar yürüten bazı bilimciler, insanlara göre çok daha gelişmiş dünya dışı bir medeniyetin, evrenin birçok yerinde yaşayan canlılar ve onlara ortamlar yarattığı yönünde bir hipotezi bilim dünyasına sundu ve dahası da var, Anunnakilere göre DNA kodlarımızın ilk kısmı dünyada değil de farklı bir gezegende yazıldı. 

Tüm bunların dışında kuranda da, Nibiru kelimesi iki kez geçmektedir. (İsra 57-58)

Anunnakilerin İnançları ve Son Öğrenilenler

Araştırmalar sonucu ortaya çıkan bulgulara göre, günümüzde uzaylılar veya farklı dünya dışı varlıklarla temas kurduğunu belirten bireylerin iddiaları daha da güçleniyor. Bilim insanlarına göre açık DNA kodlarımızda bulunan 64 birimin yalnızca 20’sine sahibiz. Metinlerde yazdığı üzere Anunnaki’ler tarafından DNA’mızdaki birimlerin çoğu tanrılar tarafından kapatıldı ve bununla birlikte insanlığın yetenekleri sınırlandı. Sebebi olarak ise insanlığın kontrol altından çıkmaması için bunun yapıldığı düşünülüyor (insanlık kontrolden çıkacağı kadar çıktı aslında). 

Sonuca gelecek olursak, konuyla ilgilenen birçok araştırmacı Anunnaki’nin yüzbinlerce yıldır bizleri kontrol altında tutan ve genetiğimizi belirleyen kişiler olduğunu benimsiyor ve Anunnakilerin bir gün geri geleceklerini iddia ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Uzay

Venüs: Dünya’nın Bükülmüş Kız Kardeşi

Günümüzde yapılan uzay çalışmaları Venüs’ün iklim geçmişi ile ilgili birçok fikir veriyor. Bu…

Orion Takım Yıldızı’nın Hikayesi ve Kehanetleri

Özellikle havanın diğer mevsimlere göre nispeten temiz olduğu kış gecelerinde, gökyüzüne bakacak…

Satürn Gezegeni: Özellikleri ve Kısa Bilgiler

Satürn Gezegeninin Özellikleri Yörünge Yarı Büyük Eksen: 9.54 Astronomik Birim (1.427 Mi…

Boğa (Taurus) Takımyıldızı Hakkında Bilgiler

Boğa takımyıldızı, kuzey yarımkürenin kış aylarında en rahat görülen takım yıldızlarından biridi…

Kuasar Nedir? Evrenin En Gizemli Nesnesi!

Kuasar nedir? Nerden geliyorlar? Son olarak ve belki de en önemlisi, bu derin uzay nes…

Uzayda Niçin Nefes Alamayız? İşte Sebepleri

Dünyada her dakika soluyabiliyorken, hiç “Uzayda niçin nefes alamayız” diye bir soru sordunuz mu…

Eğer Evren Genişliyorsa, Nereye Genişliyor?

Fizik derslerimizde evrenin devamlı genişlemekte olan bir yapı olduğundan bahsederiz, sanki dışı…

Kısa ve İlginç 16 Ay Hakkında Bilgi

Bu makalemizde, Ay hakkında kısa ve ilginç bilgileri sizler için derledik. İşte gelgitlerden tut…

Uzayla İlgili Meslekler ve Astronomik Maaşları

Uzayla ilgili meslekler, çoğu insanın çocukluk yıllarından beri hayalini kurduğu bir kariyer pla…

Henüz Uzayda Seks Yapılmadı, En Azından Resmi Olarak!

İnsanlık 50 yıldan uzun süredir uzay yolculuğu yapan bir tür olsa da, henüz o en temel eylemi (s…

Copy link
Powered by Social Snap