1. Ana Sayfa
  2. Keşfet
  3. Nasıl Yani! Diyeceğinize Emin Olduğumuz 6 Komplo Teorisi

Nasıl Yani! Diyeceğinize Emin Olduğumuz 6 Komplo Teorisi

nasıl yani diyeceğinize emin olduğumuz 6 komplo teorisi
1

Aya inişin gerçek mi yoksa sahte mi olduğu veya benzer şekilde 11 Eylül saldırılarının da bir kurgu olduğuna dair birçok komplo teorisini duymuş olmanız muhtemel. Duymadıysanız da üzülmeyin, halihazırda her ikisi için yazdığımız makalelerimiz mevcut! Peki, Covid-19’un insan yapımı olduğuna veya Denver Havaalanının Illuminatinin merkezi olduğuna dair komplo teorilerini duydunuz mu? Eğer cevabınız hayırsa, kemerlerinizi bağlayın.

Bu makalemizde, Bigfoot hakkındaki en çılgın teorilerden bazılarını, Matrix’teki hataları, alternatif boyutlara açılan portalları ve daha fazlasını sunuyoruz.

Koronavirüs İnsan Yapımı Mıdır?

Koronavirüs insan yapımı mıdır?

Tüm bilimsel kanıtlara rağmen hala birçok ülke COVID-19 salgınını çıkarmış (üretmiş) olmakla suçlanıyor. Suçlamaların başında kim var dersiniz? Evet, Çin! Özellikle de ABD Başkanı Donald Trump’ın virüse doğrudan “Çin Virüsü” diye hitap ettiğini bir yerlerde duymuş olmanız muhtemel.

Ayrıca, COVID-19’un var olmadığını ve kitleleri korkutmak ve kontrol etmek için medya tarafından ele alındığını söyleyen komplo teorileri de mevcut.

İşte gerçek, açık ve net: Covid-19 komploları açıkça yanlıştır ve ciddi bir soruna ışık tutmaktadır. Koronavirüs gerçektir ve ölümcül bir virüstür. Kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için maske takmak, sık sık ellerinizi (en az 20 saniye) sabun ve suyla yıkamak ve sosyal mesafe kurallarını uygulamak gibi minimum çaba gerektiren adımlar atabilirsiniz. Sağlıklı kalmanızı temenni ederek diğer komplo teorimize geçelim.

Denver Havaalanı, Illuminati’nin Merkezi Midir?

Günümüzde sıkça bahsedilen yeni dünya düzeni, illuminati gibi kavramları en az bir kez duymuş olduğunuzu varsayıyoruz.

Komplo teorisyenleri, Denver Uluslararası Havalimanı’nın (DIA) ABD hükümeti ve dünyanın büyük bir kısmını yöneten insanların bir merkezi olduğunu öne sürüyor. Peki bu mümkün mü?

Bazıları Denver Havalimanı’nın Illuminati’nin ana üssü olduğuna inanırken, bazıları ise buranın aslında cehenneme giden bir portal olduğuna inanıyorlar.

Duvarlarda Nazi görüntülerini betimleyen tuhaf duvar resimleri ve Yeni Dünya Havaalanı Komisyonu’ndan (var olmayan bir organizasyon) bahseden bir anma plakası bulunuyor. Bunların arasında, Jeppesen terminalinde duvarlarda bulunan eserlerin de birer Illuminati simgesi olduğunu söylemiş miydik? Tabii ki değil!

Denver Uluslararası Havaalanı yetkilileri bunu yaparak, ya tesis hakkındaki tüm komplo teorileriyle dalga geçiyor ya da açık açık buradaki söylentileri kabul ediyor olmalı! Sizce hangisi?

İçi Boş Bir Dünya!

İçi boş bir dünya!

Dünyanın içinin boş olduğunu ve içinde yaşayan gelişmiş varlıkların sahip olduğu yepyeni bir medeniyetin bile olabileceğini iddia eden bir komplo teorisi var desek?

Teori, 17. yüzyılda, adını bir kuyruklu yıldıza da vermiş olan Edmond Halley’nin, değişen manyetizma nedeniyle Dünya’nın içi boş olması gerektiğini öne sürdüğü döneme dayanıyor.

2014 yılında bilim insanları, Dünya’nın derinliklerinde “tüm okyanusların hacminin üç katı bir su rezervuarı” buldular. Bununla birlikte, su sadece Dünya’nın içinde savrulmakla kalmıyor – Dünya yüzeyinin 705 mil altında bir kaya olan ringwooditin içinde. Bazıları için bu, su kaya şeklinde katılaştığı için Dünya’nın içi boş olduğu teorisini destekliyor.

Peki, bu gizli dünyaya nasıl erişebiliriz? Elbette Kuzey veya Güney Kutbu’nda bulunan gizli girişler yoluyla! Kim bilir, belki bir gün onlar yüzeye çıkmaya karar verir.

İlgili Makale: Dünya yüzeyinin altında devasa bir okyanus olabilir.

Bigfoot (Koca Ayak) Gerçek mi

Bigfoot adı verilen bir yaratık gerçekten varsa, bu yaratık muhtemelen Washington’da yaşıyor. Hatta bu yıl Mayıs ayı itibariyle 2.032 rapor edilmiş vaka bulunuyor ve buna dair birçok kaynak da mevcut.

Günümüzde yalnızca bir kurgu olarak kabul gören efsanevi canavar Oregon, Pennsylvania veya Teksas’ta bulunuyor olabilir, bu düşüncemizin sebebi bu eyaletlerden çok sayıda ihbar alınıyor olması. Ek olarak, Bigfoot hakkında bir FBI dosyası bile var, bu sebeple Amerika’lılar “Canavar Bigfoot” söylentilerini oldukça ciddiye alıyorlar.

Bir Simülasyonda Yaşıyor Olabilir Miyiz?

Bir simülasyonda yaşıyor olabilir miyiz?

Bazı komplo teorisyenleri, Matrix’teki gibi dev bir simülasyonda yaşadığımıza inanıyor. Matristeki insanların tuhaf deneyimlerini paylaştıkları hatalara adanmış bir alt dizin de var..

Bazı saygın düşünürler bir simülasyonda yaşamanın mümkün olabileceğine inanıyor, ancak şimdiye kadar bu sadece çok uzak bir teori. Ayrıntılı bilgi için konuyla ilgili yazdığımız makaleye göz atmak isteyebilirsiniz: Bir Simülasyonda Yaşıyor Olabileceğimizin 12 Reddedilemez Nedeni

“Ay Yok” Teorisi

Bu teorinin nereden geldiğinden tam olarak emin değiliz, ama oldukça çılgınca! Bilirsiniz, Ay’ı görmek için yalnızca yukarı bakmak yeterlidir.

Aynı zamanda “Düz Dünya Teorisi”ni destekleyen Dave Marsh gibi bazı insanlar, ayın bir projeksiyon olduğunu söylüyorlar.

Marsh, The Guardian’a “Ay, bin yıl bile çalışsak asla anlayamayacağımız bir nedenle oraya koyulan bir projeksiyondur” dedi.

Bu sonuca varmak için Marsh, bulgularını resmi kayıtlarla karşılaştırmak için gökyüzündeki ayın yolunu izledi. Bulguları aynı olmadığı için Marsh, ayın bir aldatmaca olduğunu iddia etti.

Evet, Ay’ın da bir aldatmaca olduğunu öğrendiğimize göre; tüm bu bilgilerle ne yapacağınızı bilmediğimizi itiraf ederek makalemize son veriyoruz! Ayrıca Düz Dünya Teorisi ve konuyla ilgili tüm iddiaları çürüten delilleri paylaştığımız makalemizi de okumanızı öneririz: Düz Dünya Teorisi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap