Kronovizör Komplosunun Tuhaf Hikayesi

Aralık 15, 2020

Kronovizör Nedir?

Kronovizör birçoğuna göre bilim kurgudan başka bir şey olmadığı iddia edilen, 1950’lerde rahip olan İtalyan fizikçi Peder Pellegrino Maria Ernetti’nin (1925-1994) önderliğindeki bir bilim insanı ekibi tarafından yapıldığı iddia edilen cihaz.

Bu cihazın yapımında İsimsiz kalmak isteyen dünyanın en önde gelen on iki bilim adamının yardımına başvurduğunu da belirtmekte fayda var. Bunlardan ikisi, Nobel ödüllü Enrico Fermi ve Werner Von Braun.

Peder Pellegrino Maria Ernetti (1925-1994) bir Benedictine rahibi, bilim adamı ve arkaik müzik konusunda dünya çapında bir otoriteydi. Bir zaman makinesi, kronovizör inşa etmek için kuantum fiziğini okült sanatlara bağladığını iddia etti. Vatikan, Peder Ernetti’nin hayatının ve başarılarının tüm gerçeğini mi bastırıyor yoksa bunlar birer komplo teorisinden mi ibaret? 1988’de Vatikan, bu tür özelliklere sahip bir aracı kullanan herkesin aforoz edileceği konusunda uyardığı bir kararname çıkardı. Kilise’ye göre kronovizör hiçbir zaman var olmadığından, çoğu kişi için bu gereksiz bir uyarıydı.

Kronovizör nasıl yapılır? İşte taslağı.

Peder Ernetti’nin raporlarına göre, cihazı kullanan kişi belirli yerleri, önemli olayları yakalayıp kaydedebilir ve tarihteki kayda değer kişileri takip edebilirdi. Peder Ernetti, çok az ayrıntı vermesine rağmen cihazın, ‘… çok sayıda işlemden kalan artık elektromanyetik radyasyonu işleyerek …’ işe yaradığını açıkladı.

Çarmıha Gerilme ve Napolyon…

Çarmıha gerilme ve Napolyon Bonaparte tarafından yapılan bir konuşmanın yanı sıra Peder Ernetti, metnin sadece birkaç parçası olarak modern zamanlarda kayıp bir eser olarak kabul edilen trajedinin MÖ 169’de Thyestes’in doğumuna da tanık olduğunu iddia etti. Peder Ernetti, daha sonra Princeton Üniversitesi profesörü Dr. Katherine Owen Eldred tarafından İngilizceye çevrilen metnin tamamını yeniden yapılandırdığını iddia etti. Eldred, analizinde Ernetti’nin orijinal bir performansı kopyalamaktan ziyade oyunu kendisinin yazdığına inandığını belirtti.

Fransız rahip ve doğaüstü yazar François Brune’ye göre, 1960’larda ikisi Venedik Büyük Kanalı’nı geçerken Peder Ernetti ile tanıştı. İkisi eski dillerde uzman olduklarından, yıllar içinde İncil ve onun yorumlanması hakkında konuşmaya başladılar. Kronovizör, bilinmeyen metal alaşımlarından yapılmış antenlere sahip büyük bir kabin, bağlı bir katot ışın tüpü ve düğmeler ve kollardan oluşan bir kontrol paneli olarak tanımlanmıştır.

2003 röportajında ​​François Brune, Peder Ernetti’nin 1994’teki ölümünden birkaç ay önce, Ernetti’nin kendisine Chronovisor üzerinde çalışan son bilim adamlarıyla Vatikan’da bir toplantıya katıldığını söylediğini söyledi. Brune aracılığıyla Peder Ernetti’ye göre, Chronovisor o zamana kadar sökülmüştü. Peder Ernetti’nin ölüm döşeğinde Kronovizör iddialarını geri çektiği bildirildi; ancak Brune, Ernetti’nin sahte bir itirafta bulunmaya zorlandığını teorileştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Keşfet

En İyi Fantastik Diziler – Fantastik Mini Dizi Serileri

En İyi Fantastik Dizi Serileri – Netflix – Amazon Prime – HBO Fantastik hikayeleri severler i…

Dünya Ne Kadar Büyük? Dünyanın Yarıçapı, En Yüksek ve Alçak Noktaları

Güneş sisteminin üçüncü gezegeni olan Dünya, güneş sistemindeki en büyük beşinci gezegendir; dün…

Hafızaları Tazeleyelim: Ebola Virüsü Nedir? Bilmemiz Gerekenler

Ebola virüsü, dünyada ilk kez Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde 1976 yılında görüldü. Devamında u…

Kutup İklimi Nedir? Özellikleri ve Bitki Örtüsü

Kutup iklimi, Kuzey ve Güney Kutuplarını ve çevrelerindeki alanları kapsayan bölgelerin iklim öz…

Pareto Analizi ve 80/20 Kuralı: En Çok Etkiye Sahip Çözümü Seçme

Daha önce hiç Pareto Analizi ve 80/20 kuralı diye bir şey duymuş muydunuz? Dilerseniz bu makalem…

Roma Mitolojisi Tanrıları ve Gezegenler

Roma Mitolojisine göre incelemeden önce, gezegenler ve güneş sistemi; çoğu insanın okulda öğrend…

Tyrannosaurus: Antik Kral T-Rex

“T rex nedir?” diye sorsak muhtemelen hepinizin aklında bir fikir belirecektir. Birçok filmden v…

Mars Yüzeyine Hoş Geldiniz!

Mars yaklaşık 4.5 milyar yıl önce meydana geldi. Günümüzün ‘’Kızıl Gezegen’’i olan komşumuz Mars…

Hiroşima, Nagasaki ve 120 bin Masum İnsan

1945 yılında, ll. Dünya Savaşı yıllardır devam etmekteydi ve daha da kötüsü, savaşın sonunu görm…

Bağımlılık Yapan Maddeler Top 10 Sıralaması

The Lancet Medicine dergisinde yayınlanan bir çalışma, her ilacın ve maddenin zararlarını belirl…

Copy link
Powered by Social Snap