Bizleri Aksiyona Doyuran En İyi Jason Statham Filmleri

Ağustos 13, 2021

Sizler için hazırladığımız ve bugüne kadar yapılmış en iyi izlenmesi gereken Jason Statham filmleri tavsiyeleri listesinde, dünyanın en çok izlenen, en bilinen, en güzel, ünlü ve en popüler Jason Statham filmlerini IMBD puanlarını göz önünde bulundurarak sıraladık. Bütün kategorilerdeki Jason Statham filmlerine yer verdiğimiz bu devasa film önerileri listesinde, dünya genelinde en çok izlenen unutulmaz klasik kült Jason Statham Hollywood filmleri, isimleri ve en son çıkan yeni Jason Statham Amerikan sinema filmleri önerilerini ve konularını bulabilirsiniz.

Dusge olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu izlenmesi gereken en iyi, eski ve yeni Jason Statham filmleri listesinde IMDB sıralamasına göre en iyi 15 Jason Statham filmi bulunuyor. Aslına bakarsanız bunlar arasından bazılarını, hatta birçoğunu izlemiş olduğunuza eminiz. Ancak elbet izlemediğiniz birkaç film bulacağınızdan da bir o kadar eminiz. İşte IMBD puanı en yüksek olan ve ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, Jason Statham’ın kendisinin bizzat yönetmen veya oyuncu olarak bulunduğu en iyi ve güzel tüm Jason Statham filmleri.

15. The Meg “Derinlerdeki Dehşet” (2018)

Fragman IMDb: 5,6

Jason Statham’ın filmleri listemizde, dev bir köpek balığı olan megalodon’la olan mücadeleye hoş geldiniz. Meg: Derinlerdeki Dehşet, tarih öncesinde yaşamış olan devasa bir canlıyı ortadan kaldırmaya çalışan Jonas Taylor’ın hikayesini anlatıyor. Uluslararası görevlerde kullanılan bir denizaltı, nesli tükendi sanılan bir dev megalodonun saldırısına uğrar. Zarar alan bu denizaltı, Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde mahsur kalır. Bu denizaltını kurtarmak için gönderilen tim, karşısında dev megalodonu görünce ne yapacağını bilemez.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Jon Turteltaub

Oyuncular: Jason Statham

14. Parker (2013)

Fragman IMDb: 6,2

En iyi Jason Statham aksiyon filmlerinden biri olan Parker filminde, Parker; biraz sıradışı bir hırsızdır ve bazı ahlaki değerleri vardır. Robin Hood gibi fakirden zaten çalmıyor ve kendini mecbur hissetmediği sürece kimsenin canını yakmıyor. İşini elden geldiğince kansız şekilde çözmeyi seven Parker, birlikte çalıştığı arkadaşlarından bir kazık yedikten sonra işlerin seyri değişiyor. 

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Taylor Hackford

Oyuncular: Jason Statham, Jennifer Lopez

13. Hobbs and Shaw (2019)

Fragman IMDb: 6,4

Hobbs and Show, Jason Statham’ın en yeni son çıkan filmlerinden biridir ve Dwayne Johnson da filminde ona başrolde eşlik ediyor. Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw, insanlık için tehlike arz eden bir güce karşı birlikte mücadele vermek durumunda olan Hobbs ve Shaw’un yaşadıklarını konu alıyor. Sadık bir Amerikan ajanı olan Luke Hobbs ve eski bir İngiliz ajanı olan Deckard Shaw, yıllarca birbirlerine karşı olsalar da bu kez aynı saflarda yer almaktadır.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: David Leitch

Oyuncular: Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba

12. The Expendables “Cehennem Melekleri” (2010)

Fragman IMDb: 6,5

Jason Statham filmleri listemizde bu kez, Jet Li ve Sylvester Stallone ile başrolü paylaştığı Cehennem Melekleri filmi var. Oldukça ünlü yıldızları bir araya getiren bu yapımda, tüm kahramanlarımızın ortak bir amacı vardır: para kazanmak. Zaman zaman bazı düşünce ayrımlarına düşseler de, hep birlikte savaşma konusunda oldukça iyiler. Bu kez ise görevleri Amerikanın Güney bölgesindeki bir diktatörün öldürülmesidir.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Sylvester Stallone

Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

11. Homefront “Sivil Cephe” (2013)

Fragman IMDb: 6,5

Eskiden bir DEA ajanı olan adam, ailesiyle beraber çatışmalardan uzak ve sessiz bir kasabaya taşınma kararı alır. Her şey iyi gidiyor gibi görünürken kısa bir süre sonra burada yerel uyuşturucu satıcılarıyla karşı karşıya kalır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Gary Fleder

Oyuncular: Jason Statham, James Franco, Winona Ryder

10. The Mechanic “Mekanik” (2011)

Fragman IMDb: 6,6

Jason Statham filmleri listemizde, kahramanımız bu kez dünyadaki en iyi suikastçi ve tehlikeli kiralık katil olan Arthur Bishop olarak karşımızda, kanlı ve aksiyon dolu geçmişini geride bırakmıştır ve artık amacı, sevdiği kadınla birlikte sakin bir hayat sürmektir. Ancak bir gün sevgilisi düşmanları tarafından kaçırılır ve Arthur’dan, dünyanın çeşitli yerlerinde 3 farklı suikast yapması istenmektedir.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Dennis Gansel

Oyuncular: Jason Statham, Jessica Alba, Tommy Lee Jones

9. The Transporter “Taşıyıcı” (2002)

Fragman IMDb: 6,8

Jason Statham, taşıyıcı ve koruyucu filmleri serisiyle oldukça dikkat çeken bir oyuncudur. Kendisi sık sık “taşıyıcıdaki adamın ismi” şeklinde aratılmaktadır. Burada Frank, ömrü boyunca özel operasyon birimlerinde çalışmıştır ve bir paralı askerdir. Kendisine verilen görevlerden hangisini beğendiyse onu yerine getirmektedir. Frank’in üç kuralı vardır: anlaşmanın bozulması; kime çalıştığının sorulması ve taşımakta olduğu paketin içinde neyin bulunduğunu bilmekten hoşlanmaz.

Tür: Aksiyon, Polisiye

Yönetmen: Corey Yuen

Oyuncular: Jason Statham, François Berleand, Shu Qi

8. Crank “Tetikçi” (2006)

Fragman IMDb: 6,9

Crank, en sevilen Jason Statham filmlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Filmde Chev Chelios, bir suçlu tarafından zehirlenmiştir ve bu zehirden kurtulması için yalnızca bir yol vardır. Arkadaşı olan doktor Miles, panzehir elde edilene kadar adrenalin seviyelerini yüksek tutması gerektiğini söyler. Chev ve kız arkadaşı Eve, Chev’i zehirleyen kadının peşine düşerler. Ayrıca gerilim ve adrenalini yüksek tutması gerektiği için başkalarına da zarar verirler.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Mark Neveldine

Oyuncular: Jason Statham, Amy Smart, Jose Pablo Cantillo

7. Spy “Ajan” (2015)

Fragman IMDb: 7,0

Jason Statham’ın komedi ve aksiyon filmlerinden biri olan Spy’da Susan Cooper, CIA’de beyaz yakalı olarak çalışmalar yürüten bir analist olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda bazı gizli görevlerde ek roller almaktadır. Partneri Bradley Fine ile takım olmuşlardır; ancak son görev esnasında Bradley ile birlikte diğer bir ajan olan Rick Ford’un kimlikleri ifşa edilmiştir. Bu sebeple Susan Cooper ilk kez masa başından sahaya inmeye hazırlanır, aslında daha önce fark etmediği birçok yeteneği vardır…

Tür: Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Paul Feig

Oyuncular: Jason Statham, Melissa McCarthy, Jude Law

6. The Italian Job “İtalyan İşi” (2003)

Fragman IMDb: 7,0

The Italian Job filmi, kendi bölümünde oldukça iyi bir kariyeri bulunan Charlie Croker’ın liderliğinde bulunan bir suçlu çeteyi konu alıyor. Grup Los Angeles’in tarihindeki en sıkışık trafiği oluşturup, bu sırada bir soygun yapmayı planlamaktadır.

Tür: Aksiyon, Polisiye

Yönetmen: Gary Gray

Oyuncular: Jason Statham, Mark Wahlberg, Edward Norton

5. Hızlı Öfkeli 7 (2015)

Fragman IMDb: 7,1

En sevilen film serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli’nin bu bölümünde, ekip bu kez İngiltere’de kurulan intikam planlarından bihaberdir. Deckard Shaw, kardeşi Owen’ın intikamını almak için Toretto ve ekibinin peşine düşer. Shaw, Toretto’nun evini havaya uçurur, sonrasında Toretto’da ABD devlet ajanı Hobbs’un kapısını çalar ve işe koyulur.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham

4. The Bank Job “Banka İşi” (2008)

Fragman IMDb: 7,2

“Banka işi” yaşanmış bir olay dikkate alınarak beyazperdede uyarlanmış bir filmdir. 35-40 yıl önce Londra’da olan doğaüstü bir olaydan, çözüme ulaşmayan bir soygun sinemaya uyarlanıyor. Entrika, gizem, çeşitli skandallar ve tehlikenin bir arada olduğu bir suç filmi.

Tür: Suç, Polisiye

Yönetmen: Roger Donaldson

Oyuncular: Jason Statham, Saffron Burrows

3. Collateral “Tetikçinin Gecesi” (2004)

Fragman IMDb: 7,5

Vincent, işini oldukça iyi yapan bir kiralık katildir. Yapması gereken bazı görevlerden ötürü Los Angeles’da bir taksiye biner. İçine düştüğü sıkıntının farkında olmayan taksi sahibi, Vincent’ın ona getirdiği teklifi kabul eder ve kendini gece boyunca sürecek bir maceranın içinde bulur. Bir yerden sonra işten çıkmak istese de, artık vakit çok geçtir.

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen: Michael Mann

Oyuncular: Tom Cruise, Jason Statham, Jamie Foxx

2. Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999)

Fragman IMDb: 8,2

En iyi ve izlenmesi gereken Jason Statham Filmleri listemizin sondan ikinci sırasında yer alan Ateşten Kalbe Akıldan Dumana, bir grup arkadaşın yaşadıklarını anlatmaktadır. Uzun yıllardır iyi birer arkadaş olan Eddy, Bacon, Tom ve Soap farklı işlere ve yeteneklere sahip arkadaşlardır. Bu kez ise planları kumar ile yüklü miktarlar kazanmaktır.

Tür: Polisiye

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular: Jason Statham, Nick Moran, Dexter Fletcher

1. Snatch “Kapışma” (2000)

Fragman IMDb: 8,3

Jason Statham filmleri listemizin son sırasında, yani zirvesinde ise Brad Pitt Jason’a filmin başrolünde eşlik ediyor. Kapışma, suç, aksiyon gibi kategorilerde son yıllarda yapılan en dikkat çeken yapımlardan biridir. Film, Londra yeraltı dünyasında yaşanan iki olay çevresinde ilerliyor. Bir yanda çalınmış bir elmasın peşindekiler ve diğer yandaysa boks dünyasının arka sokaklarında dönen illegal işlerden birine karışan iki arkadaş.

Tür: Polisiye, Komedi

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular: Jason Statham, Brad Pitt, Vinnie Jones

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Sinema

Uyuşturucu Dünyasına Odaklanan Belgeseller

Son dönemde patlayan uyuşturucu kartellerini anlatan diziler ve filmlerin yanı sıra bu konuya fa…

Suçlu Psikolojisini Anlatan En İyi Hapishane Belgeselleri

Hapishane belgeselleri ile başka bir dünyanın kapılarını aralıyoruz. Suç ve suçlu her zaman ilgi…

Keyifle İzleyebileceğiniz En İyi Animasyon Filmleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi animasyon filmleri tavsiye listesinde, en…

Gerilimi İliklerinize Kadar Hissedeceğiniz En İyi Suç Mini Dizileri

Suç, gizem, gerilim, polisiye gibi türleri sevenler için casusluk ve dedektiflik hikayelerinden …

En İyi Tayvan Dizileri: Uzakdoğu’ya Açılan Beyazperde

Tayvan dizileri, Asya dizilerinin büyük rağbet görmesinin ardından büyük bir popülarite kazandı….

Zamanda Hızlı Bir Yolculuk Tadında Mini Tarihi Diziler

Tarihi yapımlar her ne kadar büyüleyici olsalarda, detaylı konuları işledikleri için genellikle …

Bir Oturuşta Biten En İyi BBC Mini Dizileri

Pek çok kült dizisi ve belgeselleriyle akıllarımıza kazınan BBC (British Broadcasting Corporatio…

Mutlaka İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler

Hazırlamış olduğumuz gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler tavsiye listesinde, en çok izlenen, en…

En İyi Doğada Hayatta Kalma Filmleri

Doğada hayatta kalma filmleri, sinema severlerin en sevdiği film kategorileri arasında başı çeki…

Sosyal İzolasyonda Tekrar Tekrar İzlemeye Değer 18 Muhteşem Film

Koronavirüs krizi dünyayı panik ve kaosun tam ortasına bıraktı. Her gün dünya çapında yüzle…

Copy link
Powered by Social Snap