En İyi Aamir Khan Filmleri Top 20 – Amir Khan Filmleri İzle 2022

Ocak 7, 2022
En İyi Aamir Khan Filmleri Top 20 – Amir Khan Filmleri İzle 2022

Hazırladığımız, bugüne kadar yapılmış en iyi izlenmesi gereken Aamir Khan filmleri tavsiyeleri listesinde, dünyanın en çok izlenen, en ünlü, en güzel ve en popüler Amir Khan filmlerini IMBD puanlarına göre dikkatle sıraladık. Her kategorideki Aamir Khan filmlerine yer vermeye çalıştığımız bu devasa film önerileri listesinde, en çok izlenen unutulmaz klasik kült Aamir Khan Bollywood filmleri, isimleri ve en son çıkan yeni Aamir Khan Hint filmleri önerilerini ve konularını bulacaksınız.

Dusge editör ekibimizin çok uzun uğraşlar sonucunda sizler için hazırladığı bu izlenmesi gereken en iyi eski ve yeni Aamir Khan filmleri/filmi listesinde IMDB sıralamasına göre en iyi 20 Aamir Khan filmi yer alıyor. Bunlardan bazılarını izlediğinize emin olsak bile, eğlence ihtiyacınızı karşılayacak filmler bulacağınıza eminiz. İşte IMBD puanı en yüksek olan ve ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, kendisinin yönetmen veya oyuncu olarak oynadığı en iyi ve güzel tüm Aamir Khan filmleri.

20. Thugs of Hindostan “Hindistan Eşkiyaları” (4.1 2018)

Fragman IMDb: 4.1

İzlenmesi gereken en iyi Aamir Khan filmleri listemize, Thugs of Hindostan ile başlıyoruz. 1700’lü yılların sonlarında Hint yarımadası bölgelerinin Hindutan ya da Hindostan olarak bilindiği yıllarda, bir İngiliz-Doğu Hindistan işbirliği söz konusudur. Gittikçe genişleyen ve Hindistan’ın büyük bir kısmını yöneten olan İngiliz Doğu Hindistan ortaklığı zamanla aşılamayacak düzeye gelmiştir. Herkes bu durumdan memnun değildir ve bazıları rahatsız olmaya başlamıştır bile. Khudabaksh Azaad isimli bir haydut liderliğinde faaliyet sürdüren bir grup, Hindistan’ı İngilizlerden kurtarmak ve ayrıca buranın özgürlüğünü kazanması için bir mücadeleye girişirler.

Tür: Aksiyon, Bollywood

Yönetmen: Vijay Krishna Acharya

Oyuncular: Amitabh Bachchan, Aamir Khan, Katrina Kaif

19. Dhoom (5.4 2013)

Fragman IMDb: 5.4

Aamir Khan’ın en iyi aksiyon filmlerinden olan Dhoom’da ciddi bir suç zinciri ve dalgası, Hindistan’ın Mumbai kentini kaos alanına çevirmiştir. Kabir, bir dizi soygun gerçekleştiren bir motor çetesinin liderliğini yapmaktadır. Paravan iş olarak da pizzacılık yapmaktadır. Polis yerlerini tespit etmekte zorlanırken, konuyla ilgilenmesi için en iyi dedektiflerinden biri olan Jai Dixit’i görevlendirir. Ona yardımcı olması için de motorsikletlerle arası iyi olan Ali’yle ortak çalışma yürütürler. Birlikte çalışmaya alışıp Hindistan’ı ele geçirmiş bu suç zincirini kırmaya çalışırlar.

Tür: Aksiyon, Bollywood

Yönetmen: Sanjay Gadhvi

Oyuncular: Abdhishek Bachchan, Uday Chopra

18. Mangal Pandey: The Rising (6.6 2005)

Fragman IMDb: 6.6

Aamir Khan’ın Hint Duygusal Biyografi Filmleri arasında olan Mangal Pandey:The Rising filmindeki Mangal Pandey, 1857’li yıllarda İngiliz Doğu Hindistan’ın bir şirketine bağlı olan Sepoy adı verilen yüz bin civarı Hint askerlerinden biridir. Mangal Pandey İngiliz subaylardan William Gordon ile sıkı arkadaş olur. Ancak İngilizlerin temin ettiği yeni askeri mühimmat, inek ve domuz yağı gibi malzemeler de kullanılarak yapılır. Haliyle bu da Hindu ve Müslüman olan insanlar adına sorun teşkil etmektedir. Mühimmatın ağızla açılması bir kural olduğundan ötürü, kimse domuz yağının kendi ağzına bulaşmasını istemez. İngiliz subay, mühimmatta katiyen domuz yağı olmadığını söylediğinde ise Mangal subaya güvenmeyi tercih eder ve kapağı kendisi açar.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Ketan Mehta

Oyuncular: Aamir Khan, Toby Stephens, Ameesha Patel

17. Dhobi Ghat (7.0 2011)

Fragman IMDb: 7.0

Mumbai şehrinde oldukça farklı yaşam ve geçmişlere sahip olan, şans eseri hayatları birleşen 4 kişinin yaşadıklarının anlatıldığı filmde; Arun yalnız bir ressam, Shai bankacı ve işini seven bir fotoğrafçı, Munna oyuncu olma hayali kuran bir çamaşırcı, Yasmin ise yeni evlenmiş olan kardeşinin videolarını çeken bir kadındır.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Kiran Rao

Oyuncular: Aamir Khan, Prateik Babbar, Monica Dogra

16. Fanaa (7.2 2006)

Fragman IMDb: 7.2

Zooni çok güzel bir kızdır, ancak görme engellidir ve bir gün Delhi’de tur rehberi olan Rehan’a aşık olur. Arkadaşları Rehan ile ilgili Zooni’yi şiddetle uyarır, ancak o çevresindeki kimsenin dediğini umursamaz. İkilinin arasındaki ilişki zamanla aşka dönüşmüştür ve genç kız, Rehan’ın da sayesinde bambaşka bir hayata sahip olur. Zooni, her şeyin yolunda ve oldukça iyi ilerlediğini düşünse de Rehan ondan büyük bir sırrı saklıyordur.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Kunal Kohli

Oyuncular: Aamir Khan, Kajol Devgn

15. Talaash: The Answer Lies Within “Yalan Çemberi” (7.2 2012)

Fragman IMDb: 7.2

Polis müfettiş memurluğu olarak görev yapan Surjan’ın oğlu Karen, bir kaza sonrasında hayatını kaybeder ve sonrasında eşi ile evliliklerinde bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu esnada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor’da şüphe uyandıran bir trafik kazasında ölür ve Surjan Singh bu kazanın aydınlatılması için görevlendirilir. Hayat kadını olan Simran, gerçeklerin ortaya çıkmasına yardım edecektir.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Reema Kagti

Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor, Nawazuddin Siddiqui

14. Ghajini (7.3 2008)

Fragman IMDb: 7.3

Sanjay Singhania, Hindistan’daki en varlıklı iş insanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Nişanlısı Kalpana ile birlikte oldukça güzel giden bir ilişkisi vardır ve yakın zamanda evlenme hayalleri kuran çift bir suikast girişimiyle karşı karşıya kalır. Mafya lideri olan Ghajini, Sanjay Singhania’nın gözünün önünde Kalpana’yı öldürür ve Saldırı esnasında başına darbe alan Sanjay ise hafıza kaybı yaşar. Her 15 dakikada hafızası sıfırlanmaktadır. Gajini’yi bulmayı ve intikamını almayı kendine rol bilen Sanjay, bunu unutmamak amacıyla her şeyi vücuduna ve not defterlerine kaydeder. Bütün bu yaptıkları intikamını almasını sağlayabilecek midir?

Tür: Gerilim, Bollywood

Yönetmen: A.R. Murugados

Oyuncular: Aamir Khan, Jiah Khan, Pradeep Rawat

13. Hum Hain Pyar Ke (7.4 1993)

Fragman IMDb: 7.4

Ölen kardeşinin çocukları ve ailesi için borçları ödemek için çabalayan Rahul, Malhotra Vaijayanti’ye aşık olsa da, Vaijayanti ailesi tarafından başkasıyla evlendirilmek üzeredir. Vaijayanti biçare bir halde evden kaçmaya karar verir. Rahul ve Vaijayanti’nin ilişkisini öğrenen zengin kızı Maya ise Rahul u elde etmek için önlerine çıkmıştır. Bakalım Rahul ve Vaijayanti önlerindeki tüm engelleri aşabilecek mi?

Tür: Aile, Dram

Yönetmen: Mahesh Bhatt

Oyuncular: Aamir Khan, Kunal Khemu, Master Sharokh

12. Rangeela (7.5 1995)

Fragman IMDb: 7.5

Dram ve komikliği bir arada yaşatan Aamir Khan komedi filmlerinden olan Rangeela filminde, Munna yetimdir ve geçimini korsan sinema biletleri satmak yoluyla sağlamaktadır. Mili ise yakın bir dostudur. Fakat zamanın ilerlemesiyle birlikte bu birliktelik ve yakınlık Munna’nın Mili’ye aşık olması ile sonuçlanır. Mili oyuncu olma hayalleri kurmaktadır, bu isteğini her zaman dile getirmektedir. Bir gün dans ederken fark edilen Mili, bir ünlünün onu fark etmesiyle birlikte hayallerine bir adım yaklaşacaktır.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Ram Gopal Varma

Oyuncular: Aamir Khan, Urmila Matondkar, Jackie Shroff

11. Earth “Toprak” (7.7 1998)

Fragman IMDb: 7.7

Element Üçlemesinin ikinci filmi olarak ekranlara gelen Toprak, 1947 yılında geçmektedir. Hindistan ve Pakistan’ın ayrılışının sonrasında ortaya çıkan kanlı olayları çocuk felci geçiren Lenny ismindeki küçük bir kızın gözünden işliyor.

Tür: Dram

Yönetmen: Deepa Mehta

Oyuncular: Aamir Khan, Rahul Khanna, Gulshan Grover

10. Secret Superstar (7.9 2017)

Fragman IMDb: 7.9

Insu genç bir kızdır ve tek hayali bir gün şarkıcı olabilmektir. Bir gün babası gitarını bulup kırdığında tüm umutlarının suya düştüğünü düşünmeye başlayacaktır, Ta ki Shakti Kumar adındaki ünlü müzik yapım şirketi sahibiyle tanışana kadar. Insu, sesini tüm dünyanın duymasını ve hayallerine yaklaşmasını sağlayacak bir kariyer yolculuğuna çıkmaktadır.

Tür: Macera, Bollywood

Yönetmen: Advait Chandan

Oyuncular: Zaira Wasim, Aamir Khan, Meher Vij

9. PK “Peekay” (8.1 2014)

Fragman IMDb: 8.1

En iyi ve en sevilen Aamir Khan filmlerinden biri olan PK (Peekay), farklı bir gezegenden gelen bir yabancının tanrı arayışını konu alıyor. Bir yabancı olarak şehir şehir gezinen P.K, hiçbir insanın sormadığı basit sorular sorar ve bunlara cevap arar. Film, Peekay’ın gerçek tanrıyı aramasını işlerken aynı zamanda izleyicileri karakterler üzerinde felsefik bir yolculuğa çıkarır.

Tür: Bilimkurgu, Bollywood

Yönetmen: Rajkumar Hirani

Oyuncular: Aamir Khan, Anushka Sharma, Sanjay Dutt

8. Dil Chahta Hai “Kalbin Arzusu” (8.1 2001)

Fragman IMDb: 8.1

Akash, Sameer ve Siddharth üç yakın arkadaştır ve üçlü çocukluklarından bu yana birliktedir. Bu üç arkadaşın karakterleri ve aşka olan bakışları birbirlerinden tamamen farklıdır. Sameer şıpsevdidir ve her gördüğü kıza aşık olur, Akash aşka inanmayıp yalnızca çapkınlık peşinde koşmaktadır. Siddharth ise hislerini genelde içine atar ve bu konuları kimseyle konuşmaz.

Tür: Dram

Yönetmen: Farhan Akhtar

Oyuncular: Aamir Khan, Saif Ali Khan, Akshaye

7. Lagaan “Bir Zamanlar Hindistan’da (8.1 2001)

Fragman IMDb: 8.1

Lagaan, en ünlü Aamir Khan’ın filmlerinden biridir, filmde Hindistan’ın Champaner şehrinde oldukça kurak bir dönem yaşanmaktadır. Köylüler bir araya gelir ve toprak sahiplerinden alınan Lagaan adlı vergilerin bir süreliğine durdurulmasını ister, çünkü ellerinde vergi olarak verecek hiçbir şeyleri kalmamıştır. Fakat İngiliz yerel yöneticiler, halkın bu isteğini bir koşula dayandırarak kabul ederler. Lagaan vergisinin kaldırılması için, köylülerin İngilizleri bir kriket maçında yenmesi gerekmektedir. Asıl sorun ise köyde kriket oynamayı bilen kimsenin olmamasıdır ve köy halkından Bhuvan adındaki genç ve cesur bir delikanlı, İngilizlere meydan okur ve bunu kabul eder.

Tür: Dramatik Komedi

Yönetmen: Ashutosh Gowariker

Oyuncular: Ragdubir Yadav, Aamir Khan, Paul Blackthorne

6. Rang de Basanti “Sarıya Boya” (8.2 2006)

Fragman IMDb: 8.2

Genç bir İngiliz kadın, büyükbabasının 1920’li yıllarda Hindistan‘ın özgürlüğü ile ilgili yazdığı günlükle ilgili bir belgesel çekmek amacıyla Hindistan’a gider. Hindistan’da kendisine yardımcı olan Hintli bir genç kız olan Sonia ile birlikte belgesel filmde oynaması gereken oyuncuları aramaya koyulurlar. Kültüründen uzaklaşmış adaylar arasından idare eder bir grup ortaya çıkarılır. Bu grup, belgeselin çekim ilerledikçe konuyu kavrar, benimser ve haliyle bilinçlenmeye başlar.

Tür: Tarih, Dram

Yönetmen: Rakeysh Omprakash Mehra

Oyuncular: Siddhart, Atul Kulkarni, Kunal Kapoor

5. Jo Jeeta Wohi Sikandar (8.2 1992)

Fragman IMDb: 8.2

En sevilen Aamir Khan Hint filmlerinden biri olan Jo Jeeta Wohi Sikandar’da sıradan bir okulun öğrencisi olan Sanjay ve abisi zengin olma hayalleri kurmaktadır. Okullar arasında düzenlenen bisiklet yarışına abisiyle birlikte başvuran Sanjay, bu yarışma içerisinde üst üste kupa kaldıran zengin bir ailenin çocuğuyla yarışmak zorundadır. Fakir ile zengin arası ciddi ayrımlar bulunan bu yerde abi ile kardeş yarışı kazanabilecekler mi?

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Mansoor Khan

Oyuncular: Aamir Khan, Ayesha Jhulka, Pooja Bedi

4. Andaz Apna Apna (8.2 1994)

Fragman IMDb: 8.2

Akılları genelde havada olan hayalperest iki arkadaş olan Aamir ve Salman, gazetede Raveena adındaki ünlü bir zengin kızının, biriyle evlenmek için Hindistan’a geldiğini okurlar ve kızı tavlamak için amacıyla evine gitme kararı alırlar.

Tür: Komedi, Bollywood

Yönetmen: Rajkumar Santoshi

Oyuncular: Aamir Khan, Karisma Kapoor, Raveena Tondor

3. Dangal (8.4 2016)

Fragman IMDb: 8.4

Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın yaşadıkları çevresinde ilerliyor. Mahavir Singh Phogat güreş hayranıdır ve bu sporu çok sever. İki küçük kızına güreş öğretme kararı alır. İki kızı olan Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından itibaren güreş öğrenerek büyürler. Ergenlik dönemlerine geldiklerinde her ikisi de usta birer güreşçi olmuştur. Geeta Phogat 2010’da düzenlenen Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak, güreş dalında ödül kazanan ilk kadın olurken, kardeşi Babita ise gümüş madalya sahibi olmuştur.

Tür: Biyografik

Yönetmen: Niteshi Tiwari

Oyuncular: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

2. 3 Idiots “3 Aptal” (8.4 2009)

Fragman IMDb: 8.4

En iyi Aamir Khan ve Kareena Kapoor filmlerinden olan ve listemize ikinci sıradan giren 3 Aptal filminde Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en bilinen okullarından birinde mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrenci olarak karşımıza çıkmaktadır. Raju, ailesini fakirlikten kurtarma amacı güderken, Farhan kendisinin değil ailesinin istediği bir bölümü seçmiştir. Rancho ise oldukça zekidir ve makinelere olan tutkusu nedeniyle mühendislik hayalleri kurmaktadır. Üç arkadaş ve profesörleri olan Viru arasındaki yaşananlar, bir yandan dostluk kavramını anlatırken aynı zamanda genel eğitim sistemlerine bir eleştiri getirmektedir.

Tür: Komedi, Bollywood

Yönetmen: Rahkumar Hirani

Oyuncular: Aamir Khan, Madhavan, Kareena Kapoor

1. Taare Zameen Par “Her Çocuk Özeldir” (8.4 2007)

Fragman IMDb: 8.4

Her Çocuk Özeldir, öğrenme zorlukları yaşayan bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin yaşadıklarını konu ediniyor. 8 yaşındaki Ishaan Awasthi, ailesi dahil herkes tarafından kötü gözle bakılmaktadır. Okul dersleri kötüdür, aynı zamanda arkadaşları ile de kavga etmektedir. Herkesin dışladığı minik çocuk, disipline girmesi için yatılı bir okula gönderilir. Burada da her şey aynı şekilde ilerlerken, resim öğretmeni olan Ram Shankar ile tanışması Ishaan’ın hayatını tamamen değiştirir. Her Çocuk Özeldir, Aamir Khan’ın en iyi eğitim filmlerinden biri olarak dikkat çeker.

Tür: Dram, Bollywood

Yönetmen: Aamir Khan

Oyuncular: Aamir Khan, Darsheel Safary, Tisca Chopra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Keşfet

Havalimanları Neden Halı İle Kaplı?

Havalimanları çok büyüktür, binlerce misafiri ağırlayan önemli ulaşım alanlarıdır. Ancak genelde…

Donut Şeklinde Bir Gezegen Teknik Olarak Mümkün Mü?

Şu ana kadar keşfettiğimiz, bildiğimiz her gezegenin neden küre şeklinde olduğunu hiç merak etti…

Tarih Boyunca Türklerin Kullandığı Alfabeler Hangileridir?

İnsanlar, alfabeyi keşfettikten sonra yaşanılan dönemlerle ilgili yazılı kanıtlar oluşturmuştur….

100 Yıldan Fazla Yaşayan İnsanların Diyetlerine Dahil Ettiği 8 Yiyecek

100 yaş ve üzerinde yaşamış olan kişilere genellikle beslenme düzenlerinin nasıl olduğu ve uzun …

Asal Sayılar Nedir? Öğretmenler, Veliler ve Çocuklar İçin Açıklama

Asal sayı, yalnızca kendisine ve 1’e kalansız bölünebilen bir sayıdır. Bu makalede tam olar…

Rönesans Nedir? Rönesans Dönemi Sanatçıları, Tarihi ve Reformları

Bu makale, “Rönesans nedir ve nerede başlamıştır” soruları hakkında genel bir bilgi sağlarken, R…

Pingelap Mercan Adası “Renk Körü Adası” Olarak da Bilinir

Renk körlüğü çekinik bir gen özelliğidir, yani oldukça nadirdir. Ancak renk körlüğünün o kadar y…

Sentinel Kabilesi: Kendilerine Yaklaşanı Öldüren Topluluk

Sentinel Kabilesi (Sentinelese), Hint Okyanusu’ndaki Andaman Adaları’ndan biri olan Kuzey Sentin…

Dünyayı Değiştiren ve Değiştirmeye Devam Eden Çevreci Kadınlar

Çevremizi korumaktan daha önemli bir şey yoktur. Sonuçta başka bir gezegende henüz kolonileşemed…

Formik Asit (HCOOH) Nedir? Formülü, Kullanım Alanları ve Zararları

Formik asit kimyasal olarak HCOOH formulü ile tanınır ve bazı karınca türlerinin püskürtülen zeh…

Copy link
Powered by Social Snap