İnsansı Bir Uzaylı Irkı: Nordikler Kimdir?

Aralık 1, 2020
İnsansı Bir Uzaylı Irkı: Nordikler Kimdir?

Dünyanın dört bir yanındaki eski medeniyetler, Tanrı tarafından ruhsal ve duygusal bilgeliklerini Dünyalılarla paylaşarak insanlığa yardım etmek için gönderilmiş, gökten inen meleksel varlıklardan (bunlardan biri de Nordikler) bahsetmişlerdir. Söylentilere göre bu mitolojik varlıklar bu güne kadar görevlerini sürdürüyorlar. Bazı eski medeniyetler onların, Nordik veya Pleiadesli ırkı olarak bilinen uzaydan gelen temsilciler olduklarına inanıyorlardı.

Nordiklere Dair Mitolojik İddialar

Nordikler, Venüs gezegeninden ve daha sonra Pleiades yıldız kümesinden olduğunu iddia eden, 1950’lerde dünyayla temas kurdukları düşünülen insan benzeri bir türdür. Nordiklerin yaşadıkları gezegenin neresi olduğu hakkında birçok tartışma o dönemler dünyanın gündemindeydi. Eğer gerçeklerse, yaşadıkları yeri insanlardan gizlemek için birçok haklı gerekçeleri bulunuyor.

Nordik adındaki bu uzaylılar, birçok kültürde “Uzun Beyazlar” ve “Uzay Kardeşleri” olarak da bilinir. Birçok din ve eski uygarlıkta temsil edilen meleksel varlıklar oldukları düşünülmektedir.

Hopi Kehaneti Nedir?

Bu barışçıl varlıkların, Hopi kehanetinde önceden bildirilen ve dördüncü çağın sonunu işaret eden Gerçek Beyaz Kardeşler olduğuna inanılıyor.

Vril Örgütü

Genel olarak barışçıl bir tür olarak kabul edilmesine rağmen Vril Örgütü’ne göre, Nordikler insanlığa karşı barışçıl değil, bizleri yok etmeyi amaçlayan bir uzaylı topluluğu.

Nordiklerin Çeşitli Özellikleri

Nordiklerin Çeşitli Özellikleri

Fiziksel

Nordikler, belki de tüm dünya dışı varlıkların görünüşte en insancıllarıdır ve İskandinav kökenli insanlara çok benzerler. Sarı ve kırmızı saçlara, mavi veya yeşil gözlere sahip olma eğilimindedirler ve 1,8 ila 2 metre uzunluğa sahip oldukları düşünülüyor.

Bazıları ise iddiaları öyle bir boyuta taşıyor ki, Nordiklerin göz irisleri olmadığını ve gezegenimizi ziyaret ederken uyum sağlayabilmek için kontakt lens kullandıklarını iddia ediyor. Göz sağlığı önemli sonuçta.

Bu ırkla temas halinde olduğunu belirten kişiler, onların insanlara çok benzediğini ve içimizde rahatlıkla dolaştıklarını ortaya atıyorlar. Yine aynı kişiler, bu varlıkların koku alma duyusuna sahip olmadığını da iddia ediyor.

İnsanlarla İletişim Kurma Yöntemleri

Galaksimizin bir parçası olarak Nordikler, genellikle insanlıktan uzak dururlar ve iddialara göre telepatik olarak veya rüyalar aracılığıyla iletişim kurarlar.

Dünyadaki Amaçları Ne?

Birçok kişi, bu varlıklardan kanalize edilmiş barış ve sevgi mesajı aldıklarını iddia etti ve Nordikler hakkında mevcut bilgilerin çoğu bu şekilde elde edildi. Nordikler, insanlığın ruhsal evrimiyle ilgilenir ve temas ettikleri kişilere, insanlarla her an iletişim halinde olduklarını belirtirler.

Kaçırma Vakaları

Nordiklerin dünyaya gelmekle kalmayıp, bazı insanları kaçırdıklarına dair söylentiler de yok değil. Bu kısmı inanmış gibi yaparak okuduğunuzu biliyoruz, gerçi biz de aynı ruh haliyle yazıyoruz pek bir farkımız yok diyebiliriz.

Travis Walton

Nordikler tarafından kaçırılma söylentileri arasında en ilgi çekici olanı Travis Walton’un başından geçtiği iddia edilen olaydır.

Walton, günümüz İskandinavlarına benzeyen uzun, beyaz insansı bir ırk da dahil olmak üzere birkaç tür varlıkla karşılaştığı gemiye alındı. Burada beş gün esir kaldıktan sonra serbest bırakılan Walton, dünyanın gündemine ilk sıradan giriş yapmıştı. Walton, 1993 yapımı Fire in the Sky filminin temelini oluşturan Walton Experience adlı kitabında deneyimlerini bizlerle paylaşmayı ihmal etmedi.

Billy Meier

Diğer temas vakaları arasında, Nordikler ile temas halinde olduğunu iddia eden İsveçli çiftçi Billy Meier yer alıyor. Hayatı boyunca ufoların fotoğraflarını çekti, filme aldı ve onlarla temas halinde oldu, insanlığa barış ve sevgi mesajlarını ilettiklerini söylemekten büyük haz alıyordu.

George Adamski

George Adamski, 1950’lerde Nordikler ile temas ettiğini iddia edenlerden sadece biriydi. Venüs’ten gelen bir grup Nordik ile temas halinde olduğunu iddia etti. Konuyla ilgili birkaç kitap yazdı ve materyallerinin FBI ve ABD hükümeti tarafından ortadan kaldırıldığını söyledi.

Dönemin ABD Başkanı Eisenhower

Eisenhower’ın, ileri teknoloji karşılığında, ABD’yi nükleer füze programını etkisiz hale getirmeye ikna etmeye çalışan bir grup Nordik ile görüştüğüne dair rivayetler var. Toplantının, Şubat 1954’te Edwards Hava Kuvvetleri üssünde gerçekleştiği belirtiliyor. Ayrıca yapıldığı iddia edilen toplantıda uzlaşma sağlanamadığı da iddialar arasında.

Nordik uzaylı ırkıları ile olan her karşılaşmanın ardından ortaya atılan mesajlar, ruhsal farkındalığın ve gezegenimizin idaresinin önemi olarak ön plana çıkıyor. Nordiklere göre, insanlar onlarla yakından ilişkili bir tür ve insanlığın yükseliş süreci, gelecekte onlarla uyum içinde yaşamamızı sağlayacak şekilde gelişiyor. Sizce, insanlığın kolektif yükselişi için dünya dışı bir türe ihtiyaç var mı? Yani, dünya dışı müdahalelerin insanlığın ve dünyanın evrimi için gerekli bir adım olduğuna inanıyor musunuz?

Belki de uzun yıllardır aradığımız uzaylılar halihazırda aramızda bulunuyor olabilirler, kim bilir.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Uzay

Uzay Araçlarının Bilinmeyen Özellikleri: Roket Bilimi Zamanı!

Üzerinde çalıştıkları görevlerin isimlerine göre adları belirlenen uzay araçları, bilimsel amaçl…

Daha Önce Hiç Samanyolu Galaksisinin Resmini Gördünüz Mü?

Samanyolu’nun fotoğraflarını görmek için internette arama yapacak olursanız, birçok görüntü bula…

Rigel Yıldızı: Orion’un En Parlak Yıldızının Özellikleri

Rigel Yıldızı, Orion takım yıldızındaki en parlak yıldız olan bir mavi süper devdir. Astrolojik …

Gerçekten Aya Gidildi Mi? Komplo Teorileri

Bill Kaysing, NASA’nın Apollo Ay keşifleri için roket üreticilerinde teknik yazar olarak çalışan…

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) Nedir – Yapım Aşaması

Dünyadaki tüm uluslararası uzay ajanslarının işbirliği ile üretilen bir uzay laboratuvarı olan U…

Dünyanın Uzaydan Görünümü: Uzaydaki Soluk Mavi Nokta

İnsanlık uzun yıllardır Dünya’nın çevresindeki gökcisimlerini keşfetmek için büyük çalışmalar yü…

Evrenin Başı: Big Bang (Büyük Patlama) Teorisi Nedir?

Big Bang teorisi kozmologların, 14 milyar yıl önce gerçekleşen evrenin oluşumunu anlama girişiml…

Uzay Sondası Nedir?

Uzay sondası, kısaca uzay hakkında bilimsel verileri, bilgileri toplamak için uzayda seyahat ede…

Kuasar Nedir? Evrenin En Gizemli Nesnesi!

Kuasar nedir? Nerden geliyorlar? Son olarak ve belki de en önemlisi, bu derin uzay nes…

Uzayla İlgili Meslekler ve Astronomik Maaşları

Uzayla ilgili meslekler, çoğu insanın çocukluk yıllarından beri hayalini kurduğu bir kariyer pla…

Copy link
Powered by Social Snap