İnsansı Bir Uzaylı Irkı: Nordikler Kimdir?

Aralık 1, 2020

Dünyanın dört bir yanındaki eski medeniyetler, Tanrı tarafından ruhsal ve duygusal bilgeliklerini Dünyalılarla paylaşarak insanlığa yardım etmek için gönderilmiş, gökten inen meleksel varlıklardan (bunlardan biri de Nordikler) bahsetmişlerdir. Söylentilere göre bu mitolojik varlıklar bu güne kadar görevlerini sürdürüyorlar. Bazı eski medeniyetler onların, Nordik veya Pleiadesli ırkı olarak bilinen uzaydan gelen temsilciler olduklarına inanıyorlardı.

Nordiklere Dair Mitolojik İddialar

Nordikler, Venüs gezegeninden ve daha sonra Pleiades yıldız kümesinden olduğunu iddia eden, 1950’lerde dünyayla temas kurdukları düşünülen insan benzeri bir türdür. Nordiklerin yaşadıkları gezegenin neresi olduğu hakkında birçok tartışma o dönemler dünyanın gündemindeydi. Eğer gerçeklerse, yaşadıkları yeri insanlardan gizlemek için birçok haklı gerekçeleri bulunuyor.

Nordik adındaki bu uzaylılar, birçok kültürde “Uzun Beyazlar” ve “Uzay Kardeşleri” olarak da bilinir. Birçok din ve eski uygarlıkta temsil edilen meleksel varlıklar oldukları düşünülmektedir.

Hopi Kehaneti Nedir?

Bu barışçıl varlıkların, Hopi kehanetinde önceden bildirilen ve dördüncü çağın sonunu işaret eden Gerçek Beyaz Kardeşler olduğuna inanılıyor.

Vril Örgütü

Genel olarak barışçıl bir tür olarak kabul edilmesine rağmen Vril Örgütü’ne göre, Nordikler insanlığa karşı barışçıl değil, bizleri yok etmeyi amaçlayan bir uzaylı topluluğu.

Nordiklerin Çeşitli Özellikleri

Nordiklerin Çeşitli Özellikleri

Fiziksel

Nordikler, belki de tüm dünya dışı varlıkların görünüşte en insancıllarıdır ve İskandinav kökenli insanlara çok benzerler. Sarı ve kırmızı saçlara, mavi veya yeşil gözlere sahip olma eğilimindedirler ve 1,8 ila 2 metre uzunluğa sahip oldukları düşünülüyor.

Bazıları ise iddiaları öyle bir boyuta taşıyor ki, Nordiklerin göz irisleri olmadığını ve gezegenimizi ziyaret ederken uyum sağlayabilmek için kontakt lens kullandıklarını iddia ediyor. Göz sağlığı önemli sonuçta.

Bu ırkla temas halinde olduğunu belirten kişiler, onların insanlara çok benzediğini ve içimizde rahatlıkla dolaştıklarını ortaya atıyorlar. Yine aynı kişiler, bu varlıkların koku alma duyusuna sahip olmadığını da iddia ediyor.

İnsanlarla İletişim Kurma Yöntemleri

Galaksimizin bir parçası olarak Nordikler, genellikle insanlıktan uzak dururlar ve iddialara göre telepatik olarak veya rüyalar aracılığıyla iletişim kurarlar.

Dünyadaki Amaçları Ne?

Birçok kişi, bu varlıklardan kanalize edilmiş barış ve sevgi mesajı aldıklarını iddia etti ve Nordikler hakkında mevcut bilgilerin çoğu bu şekilde elde edildi. Nordikler, insanlığın ruhsal evrimiyle ilgilenir ve temas ettikleri kişilere, insanlarla her an iletişim halinde olduklarını belirtirler.

Kaçırma Vakaları

Nordiklerin dünyaya gelmekle kalmayıp, bazı insanları kaçırdıklarına dair söylentiler de yok değil. Bu kısmı inanmış gibi yaparak okuduğunuzu biliyoruz, gerçi biz de aynı ruh haliyle yazıyoruz pek bir farkımız yok diyebiliriz.

Travis Walton

Nordikler tarafından kaçırılma söylentileri arasında en ilgi çekici olanı Travis Walton’un başından geçtiği iddia edilen olaydır.

Walton, günümüz İskandinavlarına benzeyen uzun, beyaz insansı bir ırk da dahil olmak üzere birkaç tür varlıkla karşılaştığı gemiye alındı. Burada beş gün esir kaldıktan sonra serbest bırakılan Walton, dünyanın gündemine ilk sıradan giriş yapmıştı. Walton, 1993 yapımı Fire in the Sky filminin temelini oluşturan Walton Experience adlı kitabında deneyimlerini bizlerle paylaşmayı ihmal etmedi.

Billy Meier

Diğer temas vakaları arasında, Nordikler ile temas halinde olduğunu iddia eden İsveçli çiftçi Billy Meier yer alıyor. Hayatı boyunca ufoların fotoğraflarını çekti, filme aldı ve onlarla temas halinde oldu, insanlığa barış ve sevgi mesajlarını ilettiklerini söylemekten büyük haz alıyordu.

George Adamski

George Adamski, 1950’lerde Nordikler ile temas ettiğini iddia edenlerden sadece biriydi. Venüs’ten gelen bir grup Nordik ile temas halinde olduğunu iddia etti. Konuyla ilgili birkaç kitap yazdı ve materyallerinin FBI ve ABD hükümeti tarafından ortadan kaldırıldığını söyledi.

Dönemin ABD Başkanı Eisenhower

Eisenhower’ın, ileri teknoloji karşılığında, ABD’yi nükleer füze programını etkisiz hale getirmeye ikna etmeye çalışan bir grup Nordik ile görüştüğüne dair rivayetler var. Toplantının, Şubat 1954’te Edwards Hava Kuvvetleri üssünde gerçekleştiği belirtiliyor. Ayrıca yapıldığı iddia edilen toplantıda uzlaşma sağlanamadığı da iddialar arasında.

Nordik uzaylı ırkıları ile olan her karşılaşmanın ardından ortaya atılan mesajlar, ruhsal farkındalığın ve gezegenimizin idaresinin önemi olarak ön plana çıkıyor. Nordiklere göre, insanlar onlarla yakından ilişkili bir tür ve insanlığın yükseliş süreci, gelecekte onlarla uyum içinde yaşamamızı sağlayacak şekilde gelişiyor. Sizce, insanlığın kolektif yükselişi için dünya dışı bir türe ihtiyaç var mı? Yani, dünya dışı müdahalelerin insanlığın ve dünyanın evrimi için gerekli bir adım olduğuna inanıyor musunuz?

Belki de uzun yıllardır aradığımız uzaylılar halihazırda aramızda bulunuyor olabilirler, kim bilir.

Yorumlar (4)
 • Eğer bunlar çok barışçılsa neden bu küresel güçlere müdahale etmiyorlar?
  Neden katliamlara sessiz kalıyorlar?
  Neden savaşlara, açlığa müdahale etmiyorlar?
  Ya da neden bu 4000 yıl boyunca huzuru sağlayamadılar?

 • Alparslan bozkurt

  Sonuç olarak dünya dışı varlıkların dünyada ki ic meselere müdahil olmaları galaksi federasyon tarafından yasaklanmıştır.
  Dünya insanları kendi mücadelelerini verip dünyayı daha ileri taşıma medeniyeti yuksetme kararını kendi akillariyla sağlamak zorundalar,hakem kararıyla maç kazanmak yok tüm ülkeler bu mücadelede Dünya şartlarına göre dünyalı araçlarla savaşlarını vermek zorundalar, adil olan bu,
  Benim elimde Dünya dışı bir teknolojik bilgi olsa tüm dünyayı düzeni kökünden değiştirebilirim lakin bu adil olmaz,rakiplerle sartlar eşit olmaz.

 • Blog ve editörünü herhangi bir art niyetten tenzih ediyor ve direkt konuya dair yazıyorum. Bu son dönemde cânım new age trendiyle beraber yükselen “friendly” hem de ne hikmetse “ruhsal” gelişimimize liderlik etmek isteyen nordik ırk hikayeleri, tek tanrılı kutsal metinlerden bildiğiniz iblis/şeytanın liderliğindeki bir tür ve bu yüzden ruhlarımızla ilgileniyor, ne hikmet ki biz bir yandan böyle dostça okurken yeni yetme tüm şarkılarda ruhunu adamak, şeytanla pakt yapmak zırvaları da bilinçaltına işleniyor, ruh kavramını reddeden insanlar eğlenedursun bu kadar aşikâr ve sinsi bilgi propagandalarıyla ruhlarımızla kimin neden ilgilendiği belli, hele nordikleri iyi polis, reptilianları kötü polis kurgulayıp pazarlamaları apayrı, hani geleneksel dinlerden kaçan ama maneviyat arayan spiritüelist insanlık ilerleyeceğim tekamülümü hızlandıracağım aa bak gelişmiş uzaylılar da var düşman tür reptilianlardan kaçayım deyip nordiklerin kucağına oturalım diye klasik yapay diyalektik yaratma, kaostan düzen yaratma şeytanlıklarının denemeleridir, ama sovyet sosyalizmi gibi işe yaramadığı görüldü ve bir avuç inananıyla piyasada dolanıyor, bu iki tür de onların iki yüzünü tarif eder.. bunlar üst boyut varlıklardır ve yüksek titreşim ile bize “cinn” olurlar, cin öyle ilkel bir tanım değil aksine bu çağın bile çok ilerisinde belki 22. yüzyılda anlaşılacak bir kavramdır, cin bize görünmeyen üst boyut varlıkların tamamını kasteder, tarafsız ve iyi niyetli yazılmaya çalışılmış bir yazı ama admine ricam farklı ve hür bir çatlak ses olarak lütfen kalsın, aksini ispatlayacak varsa yazar, sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Uzay

Ya Dünya’mızın Satürn Benzeri Bir Halkası Olsaydı?

Gelin sizlerle biraz gezegenleri düşünelim, en sıra dışı şekle sahip olan Satürn’ü ele alalım me…

Neden Hala Uzaylılarla Karşılaşamadık: Bazı Bilimsel Mazeretler

Bundan yaklaşık 60 yıl önce bir gece vakti, fizikçi Enrico Fermi gökyüzüne baktı ve “Herkes nere…

Güneş Sisteminde Doğudan Batıya Dönen Gezegen Hangisidir?

Gezegenimiz başta olmak üzere, birçok gezegenin güneş sisteminde batıdan doğuya dönen gezegenler…

Uzay Araçlarının Bilinmeyen Özellikleri: Roket Bilimi Zamanı!

Üzerinde çalıştıkları görevlerin isimlerine göre adları belirlenen uzay araçları, bilimsel amaçl…

Nasa ve Space X Mars’ta Koloni Oluşturabilir Mi?

Nasa’nın, hatta insanlığın belki de en büyük hedefi, Güneş sisteminde bulunan herhangi bir gezeg…

Dünya’nın Manyetik Alanı Değişiyor Mu?

Dünya’nın manyetik alanı değişiyor mu? Evet! Hemde neredeyse her an. Dünyanın manyetik alanı ort…

Güneş Sistemindeki Gezegenlerde Ne Kadar Hayatta Kalabilirsiniz?

Temel olarak düşünecek olursak astronotların giydiği o ilginç kıyafetler olmadan uzay boşluğunda…

Ay’a İniş Fotoğraflarında Neden Hiç Yıldız Yok?

Bazı komplo teorisyenleri, Ay’da çekilen fotoğrafların Hollywood’da çekilen bir aldatmaca olduğu…

Güneş Sisteminde Halkası Olan Gezegenler Hangileridir?

Halkası olan gezegenler dediğimizde akıllara ilk gelen şey Satürn ve onun göz alıcı halkalarıdır…

Eğer Evren Genişliyorsa, Nereye Genişliyor?

Fizik derslerimizde evrenin devamlı genişlemekte olan bir yapı olduğundan bahsederiz, sanki dışı…

Copy link
Powered by Social Snap