Güneşten Korunmak İçin Krem Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin

Mart 31, 2021
Güneşten Korunmak İçin Krem Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin

Yaz aylarının en önemli kozmetik ürünlerinden bir tanesi güneş bakım ürünleridir. İnsan cildi ile direkt temas edilerek kullanılan bu ürünleri satın alırken bazı kriterlere çok dikkat edilmesi gerekir. Yazın sıcağının vücuda olan etkilerinden korunayım derken çözümü olmayan başka sorunların ortaya çıkmasına da sebep olunabilir. 

Genç, yaşlı fark etmeksizin tüm bireylerin yaz aylarında güneşe çıkmadan önce cildini koruma amaçlı güneş koruyucu ürünler kullanması gerekli ve faydalıdır. Günümüzde yapılan çalışmaların ve kozmetik sektörünün bu konuya vermiş olduğu hassasiyete dayalı olarak yüksek faktörlü koruma ürünleri piyasaya sunulmuştur. 

Sunulan bu ürünleri alırken koruyucu özelliğinin gerçekliğine ve içeriğindeki maddelerin vücut ile uyumlu olmasına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü gerek kendiniz için gerekse çocuğunuz için kullanacağınız bu ürünler, hassas ciltlere faydadan çok zarar verirse bu durumda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkacaktır. 

Güneşten Korunmak İçin Hangi Krem Kullanılmalıdır?

Yaz ayları yaklaşmaya başladığında özellikle hassas cildi olan insanlar, ciltlerini en iyi şekilde koruyacak kremleri arayışa başlar. Teknolojik ve donanımsal tüm özellikleri birleştirerek insan sağlığına ve cildine faydalı ürünlerin üretimi ile sektöre adını yazdıran La Roche Posay marka kremler, bu arayış için ön plana çıkıyor. Bu krem sayesinde hassas ciltler güneşten tam olarak korunabiliyor. 

Parfümsüz olması, içeriğinde IVB ve UVA ışınlarının vücuda temas etmesine karşın yüksek faktörlü koruma sağlayan spektrumlar bulunur. Ayrıca güneş nedeni ile yüzün kızarmasını ya da kızarıklık görünümünün azaltılmasına da yardımcı olur. 

La Roche Posay Güneş Kremini Nasıl Kullanılır?

Kozmetik ürünler içerisinde bebek ve çocuk ciltleri başta olmak üzere hassas cilde sahip olanların yazın mutlaka kullanması gereken ürünlerden bir tanesi de güneş kremidir. Özellikle güneşin yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkmak zorunda kalanlar için güneş ile cildin buluşmasından yarım saat öncesinde kremin cilde sürülmesi gereklidir. 

Ayrıca güneş ile maruz kalındığı sürece her iki saatte bir krem cilde uygulanmalı bu arada denize ya da havuza girildi ise çıktıktan sonra süreyi beklemeden mutlaka tekrarlanmalıdır. Sağlık açısından 3 yaşından küçük çocukların güneşe maruz bırakılmamaları herkesten daha hassas olan ciltleri için çok fayda sağlayacaktır. 

La Roche Posay Güneş Kremi Etkileri

La Roche Posay dermatoloji laboratuarlarında geliştirilen ve Anthelios markası ile piyasada satışa sunulan güneş kremi ile ilgili olarak bazı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • Hassas cilt korumasında yüksek güvenilirlik sunar.
  • İçeriğinde çok az miktarda kimyasal içerik bulunmaktadır.
  • Güneşin zararlı UV ışınlarının insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırır.
  • Deniz kenarında kuma ve deniz suyuna karşı etkisinden bir şey kaybetmez.
  • Terlemeye karşı dayanıklı bir üründür.
  • Özellikle narin çocuk ciltleri için güvenle kullanılacak bir üründür. 
  • Suya dayanıklı olup uygulaması en kolay ürünlerden bir tanesidir. 

Güneş Kremleri Nasıl Seçilmelidir?

Güneş kremleri seçilirken kullanılacak olan cilt yapısı ön plana çıkar. Herkesin cilt yapısı farklıdır. Bebekler, çocuklar, gençler, yaşlılar olarak yaş gruplarına göre farklılık olabildiği gibi ten rengine göre de farklılıklar olabilmektedir. İşte tüm bunlar bir araya geldiğinde seçeceğiniz kreminde sizin en değerli hazineniz olan cildinizi en iyi şekilde koruması gerekmektedir. 

En Kaliteli Güneş Kremi

Yazın en çok ihtiyaç duyulan kozmetik ürünlerinden biri olan güneş kremi denilince kalite anlamında akla gelen ilk markalardan bir tanesi olan ve herkesin tercihi Bioderma ürünlerinden oluşur. Her türlü cilt tipine uygun olarak yapılan üretimlerdeki ortak amaç güneşin zararlı ışınlarının insan cildi ile temas ettiği durumlarda yüksek koruma sağlamaktır. Cildinizin yapısına göre seçim yapabileceğiniz bu ürünleri kesinlikle kullanmalı ve cildinizi koruma altına almalısınız. Güneşin bu zararlı ışınlarından dolayı oluşabilecek olan güneş lekelerinin de önüne geçmek için bu kremlerin kullanılması dermotologlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. 

En İyi Güneş Kremi Hangisidir?

Kuru, normal, karma ya da hassas cilt gibi hangi türe sahip olursanız olun iyi bir güneş kremi ile cildinizi güneşin olumsuz etkilerine karşı korumanız gerekir. Bunun için çok fazla uğraşa da ihtiyacınız yoktur. Eczacin.com sitesini ziyaret ederek cilde dost ürünler ile ilgili en iyi markalar arasında ihtiyacınız olanı bulup satın alabilir, aynı zamanda tüm bilgi ve içeriklere ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Sağlık

Williams Sendromu Nedir: Belirtileri, Teşhisi ve Tedavisi

Williams-Beuren sendromu olarak da adlandırılan Williams sendromu (vilyım sendromu), nadir görül…

İmplant Diş ve Köprü İmplant Fiyatları 2021

İmplant fiyatları; Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından 2021 yılı için hazırlanan rehber tarfif…

Maladaptive Daydreaming Disorder: Nedir, Testi ve Tedavisi

Maladaptive Daydreaming Disorder Nedir? Maladaptive Daydreaming, bir bireyi gerçek hayatından…

Obezite Geni Olan Kişiler Kilo Verebilir Mi?

Obezite geninin keşfi, insan anatomisine dair en şaşırtıcı keşiflerden biri oldu. Bu genin ortay…

Conn Sendromu (Birincil Aldosteronizm)

Conn Sendromu Nedir? Conn sendromu (aynı zamanda Birincil aldosteronizm olarak da adlandırılı…

Aftöz Stomatit Nedir: Tedavisi, Belirtileri ve Nedenleri

Aft olarak da bilinen Stomatit, ağzın içindeki bir yara veya iltihaptır. Yara yanaklarda, d…

En Etkili ve Hızlı Boy Uzatma Egzersizleri

Birçoğumuz boyumuzun uzun olmasını isteriz, en azından ortalamanın bir tık üstünde olmak tercihi…

G Noktası Hakkında Bilmeniz Gerekenler: Nedir ve Nerededir

G noktası, 1950’de Alman jinekolog Ernst Gräfenberg tarafından vajinanın iç üst duvarında yer al…

Cinsel Obsesif Bozukluk: Nedir, Belirtileri ve Tedavisi

Cinsel Obsesif Bozukluk, kısaca Obsesif-Kompulsif Bozukluğun (OKB) bir alt türü demektir. OKB, b…

Endojen Depresyon: Nedir, Belirtileri ve Tedavisi

Endojen depresyon, kısaca bir tür majör depresif bozukluk demektir. Eskiden ayrı bir psikol…

Copy link
Powered by Social Snap