En İyi Zombi Filmleri Birbirinden Güzel Zombi Filmi Listesi

Mayıs 2, 2022

Hazırlamış olduğumuz gelmiş geçmiş en iyi izlenmesi gereken zombili filimleri listemizde, dünyanın en çok izlenen, en ünlü, en güzel, en popüler ve en korkunç zombi filmlerini IMBD puanlarıyla birlikte sıraladık. Yabancı ve yerli Türk yapımı zombi filmlerin her ikisine de yer vermeye çalıştığımız bu film önerileri listesinde, en çok izlenen unutulmaz yabancı klasik kült sinema, korku zombi filmleri ve en son çıkan yeni zombi filmleri önerilerimizi bulacaksınız

Dusge editör ekibinin çok uzun uğraşlar vererek hazırladığı bu izlenmesi gereken en iyi eski ve yeni çıkan zombi filmleri listesinde 15 tane zombi filmi bulunuyor. Muhtemelen içlerinde izlediğiniz filmler olduğunu düşünsek de, izlemediğiniz en az birkaç film bulacağınızı garanti edebiliriz. İşte IMBD puanı en yüksek, ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, YouTube, Netflix ve Amazon Prime gibi platformlardan full HD izleyebileceğiniz en iyi ve en güzel bütün zombi filmleri ve konuları.

15. Doghouse (6.0 2009)

Fragman IMDb: 6.0

Film, orta yaş krizinde olan birkaç adamın haftasonu vakit geçmesi amacıyla arkadaşlarının düğününe gitmesiyle başlıyor. Düğün esnasında, yalnızca kadınları enfekte eden bir virüs oluşur. Yamyam kadınların saldırısına uğrayan adamların yaşadıklarına tanık oluyoruz.

Tür: Korku, Komedi

Yönetmen: Jake West

Oyuncular: Danny Dyer, Noel Clarke, Stephen Graham

14. Ölüler Ülkesi (6.2 2005)

Fragman IMDb: 6.2

Yaşanan bir felaket, tüm insanlığı yok etmiştir ve şimdi ölüler, yaşamakta olan bir avuç insandan intikam almak istemektedir. Hayattaki az sayıda insan, devasa duvarların çevrelediği bir şehre kapalı kalmıştır. Bu şehirde oldukça klasik bir hiyerarşi mevcuttur, şehrin zenginleri Fiddler’s Green adı verilen bölgede rahatlıkla yaşarken, diğerleri ise sefalet içinde hayatlarını sürdürmektedir. Ancak ölülere karşı hep birlikte savaşmaları gerekmektedir.

Tür: Korku, Aksiyon

Yönetmen: George A. Romero

Oyuncular: Devon Bostick, Simon Baker, Asia Argento

13. Rammbock (6.3 2010)

Fragman IMDb: 6.3

Michael adındaki kahramanımız, eski kız arkadaşı olan Gabi ile barışma fikriyle Berlin’e, evine gider. Ancak yolunda gitmeyen bazı şeyler vardır, şehirde zombi istilası baş gösterir. Ayrıca Gabi evinde yoktur ve Michael da evdeki tesisatçı çırağıyla birlikte mahsur kalmıştır. Michael’in hem sevdiği kızı arama, hem de hayatta kalma mücadelesine tanık oluyoruz.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Marvin Kren

Oyuncular: Theo Trebs, Emily Cox, Anka Graczyk

12. Dead Snow (6.3 2009)

Fragman IMDb: 6.3

Birkaç kişiden oluşan doktora öğrencileri, boş tatil günlerini bir diğer arkadaşlarının dağdaki evinde geçirmek için yola koyulurlar. Burada tanıştıkları bir adam, bulundukları yerin geçmişte Nazi’lerin eylem yerlerinden olduğunu söyler. 

İkinci Dünya Savaşı’nın sürdüğü sırada, Albay Herzog önderliğinde Rus-İngiliz bağını ortadan kaldırmak amacıyla buraya Nazi askerleri gelmiştir. Burada oldukça masum ve sıradan bir tatil yapma planı kuran öğrencilerin, burada ölen Nazilerle karşılaşıp hayatlarının tamamen alt üst olması an meselesidir.

Tür: Korku, Komedi

Yönetmen: Tommy Wirkola

Oyuncular: Charlotte Frogner, Vegal Hoel, Stig Frode Henriksen

11. Fido (6.7 2006)

Fragman IMDb: 6.7

Birçok insanın oldu olası korkusu olan zombiler 1950 yıllarında Amerika’nın olağandır ve insanlar artık buna alışmıştır. İnsanlar, zombileri birer robot olarak kullanmaya başlamıştır ve boyunlarına takılan bir tasmayla idare edilen Fido, bir ailenin fertlerinden biri haline gelmiştir.

Evdeki minik çocuğun en iyi arkadaşı olarak karşımıza çıkan Fido, günün birinde yanlışlıkla komşularını yer. Ardından evden atılan Fido, yeni maceralara atılır.

Tür: Korku

Yönetmen: Andrew Curie

Oyuncular: Carrie-Anne Moss, Billy Connolly, Dylan Baker

10. Ölümcül Deney “Resident Evil” (6.7 2002)

Fragman IMDb: 6.7

Raccoon adı verilen şehrin yakınlarında, Umbrella Corporation adındaki şirketin yönettiği, Hive adıyla tanınan bir genetik araştırma yeri bulunmaktadır. Burada üretilen bir virüs, binaya giren bir hırsız tarafından çevreye salınır. Kısa sürede insanlara yayılan virüs, insanları zombiye dönüştürür. Filmde, sorunu ortadan kaldırması için gönderilen ekibin mücadelesini izliyoruz.

Tür: Fantastik, Bilimkurgu

Yönetmen: Paul W.S. Anderson

Oyuncular: Milla Jovovich, Eric Mabius, Michelle Rodriguez

9. Warm Bodies (6.8 2013)

Fragman IMDb: 6.8

İnsanlık, birkaç yıl önce başlamış bir zombi salgınının esiri haline gelmiştir. Zamanla zombiler, yaşayan insanlardan daha fazla sayıda olmaya başlarlar. İnsanlar, ellerindeki silahlara, üstün teknolojilere rağmen zombilere karşı oldukça zorlanır, bir bütün olarak hareket etmeleri gerekmektedir. Bakalım bunu başarabilecekler mi?

Tür: Romantik Komedi, Korku

Yönetmen: Jonathan Levine

Oyuncular: Nicholas Hoult, Teresa Palmer, Analeigh Tipton

8. 28 Weeks Later “28 Hafta Sonra” (7.0 2007)

Fragman IMDb: 7.0

Rage adındaki virüsün Britanya adalarına yayılmasıyla oluşan kargaşa kontrol altına alınmış ve insanlar yavaş yavaş eski evlerine geri dönmeye başlamışlardır. Amerika’nın ordusu ise insanlara bu süreçte yardımcı olmak amacıyla burada görev yapmaktadır. Ancak bu virüs, tüm önlemlere rağmen yayılabilecek derecede tehlikelidir ve sanıldığı gibi risk ortadan kalkmamıştır. Korkunç virüsün birkaç kişinin vücudunda hala bulunduğu fark edildiğinde ise her şey için artık çok geçtir.

Tür: Bilimkurgu, Korku, Gerilim

Yönetmen: Juan Carlos Fresnadillo

Oyuncular: Robert Carlyle, Rose Bryne, Harold Perrineau

7. Planet Terror (7.0 2007)

Fragman IMDb: 7.0

William ve Dakota Block adıyla karşımıza çıkan kahramanlarımız, bahçelerinden bir ses duyarlar. Dışarıya ne olduğuna bakmak için çıktıklarında ise dehşet verici bir manzarayla karşılaşırlar.

Patlama sonrasında çevreye bir gaz salınmıştır, bunu soluyan insanlar oldukça saldırgan hale gelmektedir. Filmde, bu gaza maruz kalmayan iki arkadaşın verdiği mücadele işleniyor.

Tür: Korku

Yönetmen: Robert Rodriguez

Oyuncular: Rose McGowan, Freddy Rodriguez, Josh Brolin

6. Ravenous “Aç Gezenler” (7.0 1999)

Fragman IMDb: 7.0

1847 yılında Amerika ile Meksika arasındaki savaşta bir er, gösterdiği cesaret ve mücadele sebebiyle yüzbaşı olarak terfi ettirilir. Bundan kısa bir süre sonra, askerin aslında kahramanlığı olmadığı ve her şeyin bir palavra olduğu ortaya çıkar ve sürgüne gönderilir. İtirafçı olan asker, eski bölük liderlerinden birinin bazı askerlerin etini yediğini söyler ve filmin asıl macerası burada başlar.

Tür: Fantastik, Gerilim, Korku

Yönetmen: Antonia Bird

Oyuncular: Guy Pearce, Robert Carlyle, Jeremy Davies 

5. World War Z “Dünya Savaşı Z” (7.0 2013)

Fragman IMDb: 7.0

Gerry Lane, ailesiyle beraber oldukça mutlu yaşam süren bir adamdır. Günün birinde trafikte sıkışırlar, farkında olmadıkları bir tehlike yaklaşmaktadır. Ailesini nispeten güvenli olan bir yere bırakan Gerry, ikiye bölünmüş olan dünyayı kurtarmak için harekete geçer.

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Brad Pitt, Mireille Enos, Elyes Gabel

4. Ben Efsaneyim (7.2 2007)

Fragman IMDb: 7.2

En iyi güzel ve sevilen zombi filmlerinden olan Ben Efsaneyim, Will Smith’in başrolünde olduğu oldukça kaliteli bir yapımdır. Robert Neville, ortaya çıkmış tehlikeli bir virüsün yayılmasına engel olamayan bir profesördür. New York şehrinde sadece o hayatta kalmıştır. Daha net olmak gerekirse, virüsün yayılmasına engel olamasa da, kendisi virüse karşı bağışıklık kazanmayı başarmıştır. Mümkün olan en kısa sürede virüsü ortadan kaldırmak için çalışmalara başlar.

Tür: Bilimkurgu

Yönetmen: Francis Lawrance

Oyuncular: Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan

3. Zombieland (7.6 2009)

Fragman IMDb: 7.2

En güzel zombi vampir filmleri listemizde en iyi 3. sırada bulunan Zombieland filminde, bir virüsün yayılması sonucu ortaya çıkan zombi salgını, insanlığın sonunu getirmiştir. Bu olay çerçevesindeki bir grup insanın yaşadığı maceralar, dramatik komedi olarak ekranlara taşınıyor.

Tür: Komedi, Korku

Yönetmen: Ruben Freischer

Oyuncular: Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone

2. Zombilerin Şafağı “Shaun of the Dead” (7.9 2004)

Fragman IMDb: 7.9

Hayatı kötü giden bir adam, bu kötü gidişe bir son vermek ister ve ilk adım olarak da eski kız arkadaşıyla ve annesiyle barışmak için harekete geçer. Bu süreçte Londra’yı zombiler basar ve sokaklar ölülerle dolmaya başlar. Adam, sevgilisi ve annesini alıp Winchester’a götürmeye karar verir. Ancak yolculuk esnasında annesi bir zombi tarafından ısırılır ve işler karışmaya başlar.

Tür: Komedi, Korku

Yönetmen: Edgar Wright

Oyuncular: Simon Pegg, Nick Frost, Dylan Moran

1. Yaşayan Ölülerin Gecesi (7.9 1968)

Fragman IMDb: 7.9

Dünyanın en iyi ve eski zombi filmleri listemizde en başta, Yaşayan Ölülerin Gecesi bulunuyor. Barbara, kardeşi Johnny ile birlikte ölmüş babalarının kabrini ziyaret etmek için mezarlığa giderler. Burada dua ederken ansızın kendilerine doğru gelen bir silüetin olduğunu fark ederler. Bu yabancı, oracıkta Johhny’e saldırır ve onu öldürür. Ama bu, henüz bir başlangıçtır ve genç kadın şok geçirir, canını kurtarmak adına ilk bulduğu yere gizlenir. Ancak burada yalnız olmadığını fark eder…

Tür: Korku

Yönetmen: George A. Romero

Oyuncular: Duane Jones, Judith O’Dea, Karl Hardman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Keşfet

Neon Işıklar: Üretimi ve Çalışma Prensibi

Neon Işık Nedir ve Nasıl Yapılır Neon ışıklar renkli, parlak ve oldukça güzel görüntüler oluş…

Efedra Bitkisi (Ma Huang) Nedir: Kilo Verme, Yan Etkileri ve Yasal Durum

Her insan enerjisini artırmak ve kilo vermeyi kolaylaştırmayı bir hapla sağlamak ister, değil mi…

Norveç Tohum Bankası: Dünyayı Yedekleyen Proje

Çoğunuz “Dünyayı Nasıl Yedekleyebiliriz ki?” gibi bir yaklaşımda bulunmuş olabilir ancak tohum b…

İnstagram’da Reels Görüntülemelerinizi Yükseltebilirsiniz

Son dönemlerde hemen her amaçla kullanıma uygunluk sağlayan, insanların tüm dünyada tanınır hale…

19 Yıl Önce Bugün: 11 Eylül Saldırısı ve Komplo Teorileri

Terör örgütü El Kaide, 11 Eylül 2001 gününde New York’ta bulunan İkiz Kulelere (Dünya Ticaret Me…

Stoacılık: Kısaca Tanımı ve Felsefesi

Stoacılık (Stoisizm), MÖ 3. yüzyılın başlarında Atina’da Zeno of Citium tarafından kurulan bir f…

Antik Mısır’ın Ölüm Oyunu

Antik Mısırlılar masa oyunlarına tam anlamıyla bağımlıydılar ancak bugün bilindik masa oyunların…

Bu Kiliseler Dekorasyon Olarak İnsan Kemiği Kullanıyor!

Dünyanın en ürkütücü yerlerini keşfetmek ister misiniz? Anlatacağımız 5 kilise, bazılarınızın ge…

Dogor: 18.000 Yıllık En İyi Arkadaşımız

Köpekler birçoğumuzun en iyi arkadaşıdır. Evimizde veya bahçemizde beslediğimiz can dostlarımızı…

Tanzanya’nın Gizemli Gölü: Natron

Tanzanya’nın kuzeyinde bulunan bu göl, ona dokunan her şeyi yakacak kadar sert bir yapıya sahipt…

Copy link
Powered by Social Snap