En İyi VPN Ücretsiz ve Ücretli VPN Programları Hangisidir? 2022’de En Popüler 10 VPN!

Ocak 7, 2022
En İyi VPN Ücretsiz ve Ücretli VPN Programları Hangisidir? 2022’de En Popüler 10 VPN!

En iyi ücretsiz Vpn ve En iyi vpn Uygulaması, top 10 vpn programları açıklamaları ile sizlerle. VPN nasıl indirilir? Free chrome vpn uygulamaları ücretli ve ücretsiz vpn indirme yapmalıyım gibi soruları ve detaylı özellikleri ile burada

En iyi vpn programlarının günümüzde eskiye nazaran çok daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Çoğumuz için uzaktan çalışmak bir rutin hale geldi, bu da ister istemez gizlilik ve güvenliğinizi sanal bir özel ağ ile çevrimiçi olarak korumayı her zamankinden daha önemli hale getirdi. Ancak ticari VPN pazarı büyümeye devam ederken, belirli ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi VPN hizmetini bulmak biraz zor olabilir.

İşte, biz tam da bu noktada devreye giriyoruz. Norton VPN başta olmak üzere, çok sayıda VPN hizmetini araştırıp test ettikten sonra, en hızlı ve en güvenilir seçenekleri sizler için bir araya getirdik. Derecelendirme konusunda fiyat, güvenlik, sunucular, bant genişliği sınırları, özel ve dinamik IP, istemci yazılımı ve müşteri desteği gibi faktörleri göz önünde bulundurmaya çalıştık. Aşağıda, Norton VPN, ExpressVPN, NordVPN, Avast VPN ve CyberGhost VPN gibi seçenekleri listeledik.

En İyi VPN Programları

İşte en iyi vpn arayışınızı sonlandırmak için sizler için test ettiklerimiz arasından listemize girmeyi başaran en iyi 10 ücretli ve ücretsiz vpn programı;

1. SurfShark

SurfShark, en iyi VPN listemizde birincilik koltuğuna oturuyor. 50’den fazla konuma yayılmış ve 800’den fazla sunucudan oluşan bir ağa sahip olan SurfShark, şaşırtıcı derecede yüksek bağlantı hızlarına sahip. SurfShark VPN, Android, iOS, Mac ve Windows dahil tüm büyük platformları destekler. Bu uygulama ile ilgili bir başka harika şey, aynı anda sınırsız cihazı desteklemesidir. VPN hizmetlerinin çoğu maksimum 5-10 cihazı destekler!

Surfshark’ın aylık ve yıllık planları, sırasıyla 11.95 $/ay ve 5.95 $/ay gibi biraz pahalı, ancak iki yıllık premium alımlarında aylık maliyet sadece 1.99$’a denk geliyor.

Burada yer alan bazı VPN programları internet sağlayıcınız tarafından engellenmiş olabilir. Eğer ki Türkiye’de sorunsuz bir VPN istiyorsanız, alternatif çalışan VPN programlarına göz atabilirsiniz.

Artıları:

 • Harika tarama ve indirme hızları

Eksileri:

 • Windows cihazlarda ücretsiz deneme mevcut değildir

2. Norton Secure VPN – En Gelişmiş VPN Deneyimi

En iyi vpn listemizin ikinci sırasında Norton yer alıyor. Uzun süredir siber güvenlik hizmetleri üzerinde yaptığı çalışmalarla tanınan Norton, VPN hizmeti söz konusu olduğunda da güvenlik alanındaki tecrübesiyle rakiplerine parmak ısırtıyor. Aslen bir virüs koruma hizmeti olarak çalışmalarını yürüten Norton, VPN alanında da güvenlikten ödün vermemesinden ötürü oldukça ön planda.

Hız testlerinde ise Norton Secure VPN, birçok VPN hizmetini geride bırakmayı başarıyor. Kısacası internet deneyiminizi en hızlı hale getirecek şekilde dizayn edilmiş diyebiliriz. Mac, IOS, Windows ve Android gibi dört platformda yer alan en VPN uygulamalarıyla ön plana çıkan Norton, 7/24 canlı müşteri desteği ve 60 günlük para iade garantisi ile de bizden geçer not alıyor.

Artıları:

 • Desteklediği çoğu sunucuda olağanüstü performans
 • 7/24 canlı müşteri destek sistemi
 • Ultra Güvenli VPN deneyimi
 • Gelişmiş arayüz

Eksileri:

 • Sunucu sayısının nispeten az olması

3. NordVPN

En iyi vpn listemize üçüncü sıradan girmeyi başaran NordVPN, oldukça önemli VPN özelliklerine sahiptir ve 60 lokasyonda 5600’den fazla sunucu ile kullanıcılarına güvenli bir hizmet sunar.

Dahası, bu VPN Windows, iOS, Linux, macOS, Android dahil tüm büyük platformları destekler ve 6 cihaz desteği ile bu VPN’i neredeyse tüm cihazlarınızda aynı anda kullanabilirsiniz.

NordVPN’in En İyi VPN Hizmetleri arasındaki yerini sağlamlaştıran şey, harika şifrelemeden anahtarları kapatmaya ve DNS sızıntı korumasına kadar tüm teknik özelliklere sahip olmasıdır.

Artıları:

 • Gelişmiş canlı sohbet desteği
 • 6 cihaza kadar destek

Eksileri:

 • Kullanıcı arayüzünde bazı öğeler eksik
 • Tarayıcı uzantıları, özellikler açısından oldukça basittir

4. Avast SecureLine – En Güvenli VPN Hizmeti

En iyi vpn programları listemizin 4. sırasında bulunan Avast, 1988’den beri otuz yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren bir güvenlik şirketidir ve kuruluşundan bu yana tek bir alana odaklanmıştır; siber güvenlik.

Siber güvenlik ürün portföyünü genişletmeye devam eden Avast, SecureLine VPN’ini 2014 yılında piyasaya sürdü. Ve tıpkı her Avast ürününün en iyiler arasında yer alması gibi, VPN’leri de mevcut en iyi özel VPN hizmetlerinden biri haline geldi.

SecureLine VPN, uygulamanın son derece kullanıcı dostu kullanıcı arayüzünden, tüm sunucu trafiği için tek bir IP adresi gibi birinci sınıf güvenlik özelliklerine kadar, en iyiler arasında yerini sağlamlaştırdı.

Artıları:

 • Neredeyse tüm sunucularda harika hız sunar
 • AES-256 veri şifreleme
 • Torrentleri destekler

Eksileri:

 • Sunucu ağı oldukça küçük
 • Netflix gibi hizmetlerde çalışmıyor

5. CyberGhost VPN – En İyi Free VPN

90’dan fazla konuma yayılmış 5300’den fazla sunucudan oluşan bir ağ ile CyberGhost, birkaç yıldır sektördeki en iyi pc VPN hizmetlerinden birini sağlıyor. Hizmetlerinin kalitesinin en büyük kanıtı, şu anda 10 milyon olan ve hızla büyümeye devam eden kullanıcı tabanıdır.

En iyi yanlarından biri de, CyberGhost’un ücretsiz bir sürüm sunuyor olması. Ücretsiz sürüm, ücretli olanlardan biraz daha yavaştır ve reklam içerir. Sınırsız kullanım hakkı tanır.

Artıları:

 • Esnek yapılandırma seçenekleri sunar
 • Çok sayıda gelişmiş özelliğe sahiptir

Eksileri:

 • Kullanıcı arayüzünün biraz geliştirilmeye ihtiyacı var
 • Bazı sunuculardaki hız, sektör ortalamasının biraz altında

6. TorGuard VPN

TorGuard, 50’den fazla konuma yayılmış 3000’den fazla sunucudan oluşan bir ağa sahiptir. Bu VPN hakkında en dikkat çeken şey, gerçekten güvenlik ve gizlilik özelliklerine önem vermesidir.

Android, iOS, Windows ve macOS dahil tüm büyük platformlar için bir istemci sağlar. Android uygulamasının gelişmişliği ise onu en iyi Android VPN hizmeti olarak ön plana çıkıyor.

Artıları:

 • Üst düzey, gelişmiş yapılandırma sunar
 • Hızlar sektör ortalamasının üzerindedir

Eksileri:

 • Yeni başlayanların kafasını karıştırabilecek bir arayüze sahiptir
 • Destek sistemi nispeten zayıftır

7. VyprVPN

VyprVPN’in arkasındaki şirket, süper gizlilik dostu olan İsviçre merkezlidir ve bu nedenle, bu VPN, gizlilik özellikleri söz konusu olduğunda oldukça ön plandadır. Dahası, sunucu ağları 700’den fazladır ve 70’den fazla konuma yayılmıştır.

VyprVPN sadece Windows, Android ve iOS gibi büyük platformlara değil, aynı zamanda QNAP, Anonabox ve Blackphone gibi daha küçük platformlarda da hizmet verebiliyor.

Artıları:

 • İOS için En İyi VPN adreslerinden biri
 • Herkese açık olarak denetlenen gizlilik politikası

Eksileri:

 • Bazı sunuculardaki hızları sektör ortalamasının altında
 • Destek web sitesindeki makaleler bilgi eksikliği barındırır

8. AirVPN

AirVPN’in sunucu ağı, 19 ülke ve 3 kıtada 200’den fazla sunucuya ulaştı. Bu, diğer en iyi VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında çok fazla gibi görünmese de, AirVPN’i en iyi VPN’ler arasında bir yer konuma getiren şey, kullanıcı gizliliği ve güvenliğine dair güttüğü politikalardır.

Artıları:

 • İhtiyaçlarınıza göre uygun ve çok çeşitli fiyatlandırma planları sunar
 • Bilgilerinizi gizli ve anonim tutmak için katı “kayıt tutmama politikasına” sahiptir

Eksileri:

 • Nispeten küçük bir sunucu ağı

9. Celo VPN

En iyi VPN servisleri gibi Celo VPN de birinci sınıf güvenlik, harika indirme hızları ve sınırsız bant genişliği sağladığını iddia ediyor. Güvenlik özelliklerini dikkate alacak olursak Celo VPN, birinci sınıf veri şifreleme sunar, OpenVPN gibi protokolleri destekler ve hatta P2P bağlantıları sunar.

En büyük sorun, Celo VPN’in sunduğu konumların sayısıdır. Şu anda Celo VPN, 13 ülkeye yayılmış yalnızca 16 sunucudan oluşan bir ağa sahiptir.

Artıları:

 • 8 adede kadar eşzamanlı bağlantıyı destekler
 • 10 günlük para iade garantisi

Eksileri:

 • Yalnızca birkaç konumdan hizmet veriyor
 • Web sitelerindeki müşteri hizmetleri oldukça yavaş

10. Goose VPN

Vpn programları listemizin son sırasında Goose VPN yer alıyor. Bu VPN hizmetiyle ilgili en iyi şeylerden biri, neredeyse tüm sunucularında harika indirme hızları sunmasıdır. İkincisi, kullanıcılarının zamanını boşa harcamayan temiz ve basit bir kullanıcı arayüzü sunar.

Bununla birlikte, 30 günlük bir para iade garantisi sunuyor. Müşteri hizmetlerinin geç yanıt vermesi gibi olumsuz durumlar da eksi notlarımızdan biri.

Artıları:

 • Sezgisel ve kullanımı kolay arayüz

Eksileri:

 • Müşteri desteği yetersiz
Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Tavsiye

Çocuklar İçin Scooter Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocukların gelişimine katkı sağlayan araçlardan biri olan scooter kullanım becerisi ve yaş grupl…

En İyi Güneş Kremi Tavsiyesi: Hangisini Seçmelisiniz?

En iyi güneş kremi hangisidir? Bu, birçok insanın yeni bir tane satın alacakları zaman kendileri…

2021 En İyi Powerbank ve Taşınabilir Şarj Cihazı Tavsiyeleri

Harici şarj cihazı olarak da tanınan powerbank, özellikle de evde olmadığımız zamanlarda telefon…

En İyi Bluetooth Kulaklık Markası Hangisidir? 2021 Kablosuz Kulaklık Tavsiyeleri!

En iyi bluetooth kulaklıklar, sinir bozucu kablolar olmadan size ihtiyacınız olan konforu ve ses…

Doğru Klozet Seçimi Nasıl Yapılır?

Klozet, tuvalet ve banyolarda kullanılan hem evler hem de işyerleri için son derece önemli bir ü…

Ölmeden Önce Kesinlikle Okunması Gereken 20 Kitap

Ölmeden önce kesinlikle okunması gereken kitaplar listemize geçmeden önce sizlere kötü bir haber…

Hayatınızı Kısayoldan Değiştirebilecek En İyi Online Eğitim Platformları

Online eğitim platformları ile birlikte bilgiye ulaşmak artık çok kolay bir hal aldı. Her an eli…

2022 Kış Erkek ve Kadın Deri Giyim Trendleri

2022 Erkek Deri Ceket Modellerinde Öne Çıkan Tasarımlar Mevsimlik olarak kullanımı uygun ve d…

En İyi Tablet Hangisidir? Markaları, Fiyatları ve Özellikleri – Haziran 2021

En iyi tablet markası hangisidir? sorusunun kesin bir cevabı yoktur. Çünkü tabletler bazılarımız…

Duvar Yatakları: Dünyaları Evinize Sığdıracak Pratik Bir Çözüm

Masalı bir duvar yatağı mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse, bu tavsiye yazısı tam size göre! Genel ola…

Copy link
Powered by Social Snap