1. Ana Sayfa
  2. Keşfet
  3. Dünyanın Muhtemelen Bilmediğiniz 3 Çarpıcı Yerini Keşfedin

Dünyanın Muhtemelen Bilmediğiniz 3 Çarpıcı Yerini Keşfedin

Lençóis Maranhenses/Brezilya

Dünya bin bir çeşit güzellikle dolu, kimisi ise hayranlık uyandıracak kadar var. En güzelleri de doğal olanlar. Gelin bunların birkaçını inceleyelim.

Lord Howe Adası, Avustralya

Lord Howe Adası/Avustralya

Tasman Denizi’nde Avustralya ile Yeni Zelanda arasında bulunan hilal şeklinde ve uzunluğu sadece 10’km olan bir adadır. Çok fazla ziyaretçi almıyor ancak bunun sebebi adaya gelebilecek turist sayısında bir kota bulunması. Evet yanlış duymadınız turist sayısı sınırlandırılmış. Sadece 400 turist aynı anda adayı ziyaret edebiliyor, nüfusun çoğunluğu ise Avustralya vatandaşı. 

1788’de İngiliz bir denizci tarafından tesadüf eseri keşfedilen adanın, 7 milyon yıllık bir yanardağın kalıntılarından oluştuğu söyleniyor. Jeolojik yapısı, kuşları, bitkileri ve deniz habitatı ile eşsiz bir güzelliğe sahip olan bu adada ulaşım ise bisikletle sağlanıyor. 

Lord Howe Adası’nın bu kadar değerli olma sebebi ise balta girmemiş ormanları. Dünya’da sadece bu adada bulunan ender bitkiler ve hayvanlar var. Aynı zamanda küresel öneme sahip bir Dünya Miras Alanı olarak da tescillenmiştir. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap