1. Ana Sayfa
  2. Dünyanın En
  3. Dünyanın En Tehlikeli Mahkumu Kimdir? Top 9!

Dünyanın En Tehlikeli Mahkumu Kimdir? Top 9!

Dünyanın En Tehlikeli Mahkumu Kimdir İşte Top 9!

Dünya, oldukça ürkütücü insanlarla dolu ve bu açıdan bakınca gerçekten oldukça çirkin bir yerdir. Listemizdeki dünyanın en tehlikeli mahkumları, konuşurken (hatta yazarken bile) tüyler ürperten suçlar işlemiş ve kanuna yenik düşene kadar çok sayıda insanı katletmişlerdir. Hapishanelerin, yalnızca içinde mahkumların yaşadığı ceza yerleri olarak değil, onların en ürktüğü yerler olduğu biliniyor. İşte tüm zamanların en tehlikeli mahkumlarından bazıları.

1. Gözbebeği Lakabıyla Tanınan Jason Barnum

Jason Barnum

Jason Barnum, Alaska’da bir polis memurunu vurduğu için 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Independent, Barnum’un suçlarının ciddi bir eroin bağımlılığından kaynaklandığını bildirdi. Onu daha da tehlikeli kılan şey, dövme dolu yüzüydü. Özellikle gözlerinden biri çok dikkat çekiyor ve lakabı da buradan geliyor.

2. Andrei Romanovich Chikatilo (The Red Ripper)

Andrei Romanovich Chikatilo (The Red Ripper)

Andrei Romanovich Chikatilo, kötü şöhretli bir Sovyet seri katiliydi. The Red Ripper lakabıyla tanınan Romanovich’in, 52 masum kadına tecavüz ettiği ve bazılarını da öldürdüğü biliniyor. Raporlara göre, akıllara durgunluk veren tam 56 cinayeti itiraf etti ve 1992’de 50’nin üzerinde suçtan yargılandı. Kendisi şüphesiz tüm zamanların en kötü şöhretli hapishane mahkumlarından biri olarak listemize girmeye hak kazandı.

3. Aileen Wuornos

Andrei Romanovich Chikatilo (The Red Ripper)

Kabul ediyoruz ki büyük suçluların büyük çoğunluğu erkeklerden oluşuyor, ancak bu kadının da bir canavardan aşağı kalır yanı yok. Aileen Wuornos, 1989 ile 1990 yılları arasında yedi kişinin soğukkanlılıkla öldürüldüğü vakalarla tanınıyor. Genellikle çıktığı erkekleri tecavüzle suçlar ve onları yakın mesafeden silahıyla vurur, öldürürdü. Raporlara göre Wuornos tutuklandıktan kısa bir süre sonra ölüm cezasına çarptırıldı ve ölümcül iğne ile idam edildi.

4. John Wayne Gacy

John Wayne Gacy

2017 Hollywood gişe rekorları kıran IT’yi hepiniz duymuş olmalısınız, film aslında John Wayne Gacy’den ilham alınarak yapıldı. Gacy, çocukları eğlendirmek ve hayır işleri için para toplamak için bir palyaço olarak çalışmaya başladı. Kendisine ‘Palyaço Pogo’ adını verdi. Ancak bu renkli palyaço avatarının altında acımasız bir suçlu vardı. Gacy bir tecavüzcü ve işkenceciydi. Ocak 1972 ile 1978 sonu arasında çoğu çocuk olmak üzere 33 kişiyi öldürmekten suçlu bulundu. 1994 sonlarında ölümcül iğne ile idam edildi.

5. Rodney Alcala

Rodney Alcala

“Flört Oyunu Katili” olarak da bilinen Alcala, kurbanlarını (geneli genç kadınlar) öldürdükten sonra fotoğraflamaktan büyük bir keyif alıyordu.

En az 130 kadını öldürdüğü söyleniyor! 1980’de tutuklandı ve ölüm cezasına çarptırıldı.

6. Dennis Rader (Namı diğer BTK)

Dennis Rader (Namı diğer BTK)

Dennis Rader, kendisine BTK adını verdi ve açılımı, Türkçe’ye çevrildiğinde “Bağla, İşkence et, Öldür” anlamına geliyordu. Amerika’nın tarihindeki en şeytani seri katillerden biriydi. İşkence ettiği her kurbanla birlikte, ayrıntılı bir fotoğraf çekimi yapmayı ve onları gizli bir bodrum katında saklamayı hobi olarak görüyordu.

1974’te Otero ailesine ilk acımasız saldırısını gerçekleştirdiği zaman çıkan haberlere göre, onları nasıl öldüreceğini bile bilmiyordu ve kelimenin tam anlamıyla işkence ederek öldürdü. İlk cinayet vakasından sonra, yaklaşık 10 kişiyi daha benzer şekilde işkence yoluyla öldürdüğü biliniyor.

2005 yılında tutuklandı ve tüm suçlarını itiraf etti, günümüzde hala tek başına bir hücrede tutuluyor.

7. Mary Mallon

Mary Mallon

Typhoid Mary olarak da bilinen suçlunun, hastalığını bilerek 51 kişiye bulaştırdığı ve bunlardan üçünün ölümle sonuçlandığı biliniyor. Mary, tifo ateşine neden olan aşırı derecede bulaşıcı bir bakteri taşıyordu, buna rağmen sosyal hayatına devam etti ve birçok kişiyi kasıtlı olarak enfekte etti.

Tutuklandıktan sonra birçok sefer idamı gündeme gelse de, ölümüne kadar 23 yıl tecrit altında tutuldu.

İlgili Makale
Dünyanın En Korkunç İnsanı Kimdir? Top 10!

8. Nithari Katilleri

Nithari Katilleri

Seri katil Moninder Singh Pandher ve evindeki yardımcısı Surinder Koli, geçtiğimiz yıllarda Nithari cinayetleri davası kapsamındaki 16 cinayet vakasından biriyle bağlantılı olarak ölüm cezasına çarptırıldı. Nithari cinayetleri, Nithari’deki bir evin civarlarından çıkan sekiz çocuk iskelet kalıntısının keşfedilmesiyle ortaya çıktı. Yamyamlık, pedofili ve tecavüzden organ kaçakçılığına kadar neredeyse her konuda suçlamalar mevcut.

9. Shashikala Ramesh Patankar (Bebek)

Shashikala Ramesh Patankar (Bebek)

Shashikala Ramesh Patankar, uyuşturucu ticaretinden gelen kolay parayı keşfeden ve bunu değerlendiren bir kadındır. O ana kadar süt satarak geçimini sağlıyordu ve sonrasında bu işten vazgeçti ve kısa sürede Mumbai’nin kötü şöhretli uyuşturucu çetesine karıştı. Yaklaşık on yıl boyunca uyuşturucu ticareti yaptıktan sonra, 100 milyon dolara yakın bir kayıt dışı para kazandı. Bebek Patankar nihayet 2015 yılında Mumbai polisi tarafından tutuklandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yorum Yap