Avast Secureline VPN Çalışmıyor Mu? Bunları Deneyin

Temmuz 7, 2021

Avast Secureline VPN çalışmıyor sorununu yaşıyorsanız yalnız olmadığınızı belirtmek isteriz. Avast VPN çok uzun zamandır kullanıcılarının ihtiyaçlarını gideren kaliteli bir altyapıya sahipti. Ancak son zamanlarda yaşanan bağlantı kopması gibi durumlar ile kalitesi sorgulanmaya başlandı.

Avast Secureline VPN Çalışmıyor

Eğer Avanst Secureline VPN çalışmıyor sorununa sahipseniz aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz. Eğer bu yöntemler sorununuzu çözemediyse, daha ucuz ve daha kaliteli olan SurfShark veya Norton VPN programlarını edinerek internette güvenle gezinmeye geri dönebilirsiniz.

1. Avast VPN internete bağlanmıyor

VPN’ler sizin internet bağlantınızı yurtdışında yer alan sunuculara bağlayarak çalışır. Bazen kullandığınız VPN programının belirli konumlardaki sunucuları bakım çalışmasından geçiyor olabilir. Böyle durumlarda VPN konumuzunu değiştirerek bu tür sorunlardan kurtulabilirsiniz.

2. Aboneliğinizin devam ettiğine emin olun

Tuhaf gelecek ama, çoğu kullanıcı aboneliklerinin bittiğinin farkında bile olmuyor. Avast VPN uygulaması genellikle aylık ücret ile kullanıcılarına teklifler sunar. Eğer aylık ücreti ödediyseniz ve bir sonraki ay için uygulamanın otomatik çekeceği miktar kartınızda yoksa, uygulamayı kullanmaya devam edemezsiniz. Avast Secureline VPN çalışmıyor sorununun yaygın bir çözümüde budur.

Ancak Avast gibi eski VPN programları son zamanlarda yaptıkları zamlar ile kullanıcıların aboneliklerini yenilemesini son derece zor bir hale getirdi. Eğer ucuz bir uygulama arıyorsanız bu linke tıklayarak %60 indirimle Norton VPN’e geçebilirsiniz.

3. İnternet bağlantınızı kontrol etmeyi unutmayın

Elbette sorun her zaman VPN’de olacak diye bir şey yok. Sorunun internetten kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için Avast VPN’i kapatın ve internette girmeye çalışın. Eğer internete giremiyorsanız sorun anlayacağınız üzere internet bağlantınızdadır. İnternete Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız, internet servis sağlayıcınızın size en iyi hızı verdiğinden emin olun. Eğer mobil veri ile bağlantı kuruyorsanız, operatörünüzle görüşerek sorunun kaynağını bulun.

4. Güvenlik yazılımları VPN bağlantınızı engelliyor olabilir

Güvenlik duvarları ve antivirüsler gibi güvenlik yazılımları, VPN uygulamasının beklenildiği gibi çalışmasını engelleyebilir. Sonuçta ülkenizdeki bağlantınızı yurtdışında tanımadığınız bir sunucuya yönlendiriyorsunuz ve bunun üzerinden internette dolaşıyorsunuz. Kötü amaçlı VPN uygulamaları, log kayıtlarınızı ve çerezlerinizi ele geçirmek için bu sistemi suistimal edebilirler.

Sorunun güvenlik yazılımlarından olup olmadığını anlayabilmek için güvenlik duvarınızı veya antivirüs yazılımızınızı kısa süreliğine kapatmanız gerekiyor. Bunun ardından Avast Secureline VPN açın ve internete bağlanmayı deneyin. Eğer çalışıyorsa, sorun güvenlik yazılımınızdan kaynaklanıyor demektir. Bu durumda antivirüsünüzü değiştirebilir veya yüklemesini kaldırabilirsiniz.

5. Sunucu yoğunluğuna yol açmayın

Yukarıda bahsettiğimiz sunucu olayının bir de trafik yükü yönü var. Avast gibi şirketler yurtdışında bulunan bu sunuculara kullanıcılarının kaliteli bağlantı kurabilmesi için yüksek ücretler öderler. Ancak bu sunucuların sınırları vardır. Eğer internette çok ciddi bir dosya indirme veya yükleme işlemi yapıyorsanız Avast VPN sizin bağlantınızı sınırlandırabilir.

Aynı şekilde Avast VPN çalışmıyor sorununun bir diğer nedeni de aynı anda 10’dan fazla bağlantı kurmuş olabileceğinizdir. Avast VPN 10 cihaz için çoklu giriş imkanı sunuyor. Eğer bu sayıyı aşarsanız, bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz.

6. Avast VPN Netflix’te çalışmıyor olabilir

Avast VPN her ne kadar kaliteli ve güzel bir VPN olsa da, Netflix ile uyumlu değil. Netflix, içeriklerinin çalınmasını engellemek ve farklı ülkelerde yayınladığı içeriklerin telif sorunu olan diğer ülkelerde görünmesini engellemek amacıyla VPN’leri bloke eden bir yazılıma sahiptir.

Avast VPN Netflix ile çalışmıyor olsa da Netflix ile çalışan ve son derece hızlı olan SurfShark ile yabancı dizileri keyifle izlemeye devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Daha Fazla Teknoloji

Kayıp Gezegen X’i (Nibiru) Bulma Yarışı Kızışıyor

Bilim adamlarından oluşan ekipler, güneş sistemimizin dış kesimlerinde gizleniyor olabilecek büy…

Yiyecekleri Soğutmak İçin Neden “Ters” Mikrodalga Yok?

Başlığı görünce “Neden geleneksel soğutma yöntemlerini kullanmıyoruz?’’ sorusu zihninizde canlan…

Twitter’dan Yanlış Bilgilerle Mücadele Adımı: Birdwatch Nedir?

Sosyal medyadaki bilgi kirliliği günümüzde ciddi bir sorun, eline telefonunu alan her türlü şeyi…

Fiber Optik İnternet Nedir? ADSL İle Farkları

Genellikle fiber internet veya kısaca “fiber” olarak adlandırılan fiber optik internet, düşük ge…

IP Adresi Nedir ve Ne İşe Yarar?

IP adresi nedir sorusunun cevabı sıradan bilgisayar ve internet kullanıcıları için çok fazla bir…

Zihin Kontrolü ve Zihin Okuma Teknolojileri Geliyor

Beyindeki elektriksel aktiviteleri kafa derisi yoluyla tespit etme ve kontrol etme yeteneği (zih…

Siber Zorbalık: Nedir, Önleme Yöntemleri, Sebepleri ve Örnekleri

Siber zorbalık kısaca bir insanı tehdit etmek, taciz etmek, utandırmak veya hedef almak için tek…

Twitter’ın Çökmesi Sonrasında Şirket Hacklenmenin ‘kanıtı yok’ Diyor

Twitter, Cuma gününün ilk saatlerinde başlayan bir kesinti yaşıyor, dünya çapından çoğu kullanıc…

Lityum İyon Piller Tarihe mi Karışıyor: Gelecekte Lityum İyonu Geçebilecek 4 Şey!

Lityum iyon piller çok yakında geçmişte kalabilir! Telefonunuz,  laptopunuz veya temelde sa…

Az Bilinen Alternatif Enerji Kaynakları

Alternatif enerji kaynakları, yenilenebilir enerji kaynaklarının bir dalıdır. Makalede anlatılan…

Copy link
Powered by Social Snap